Streda 30.11.2022
Dnes má meniny 
Ondrej, Andrej
°C
30.07.2019 06:05

Hody ponúknu dychovky, blší trh i športovo-oddychové popoludnie


Ilustračná snímka


Polovica augusta v Prievidzi bude opäť patriť tradičnému hodovaniu. Prievidzské hody ponúknu 17. a 18. augusta prehliadku dychových hudieb či blší trh, tradičný program pripravila i prievidzská farnosť. Informovala o tom Frederika Šnircová z Kultúrneho a spoločenského strediska (KaSS) v Prievidzi.


Súčasťou Prievidzských hodov bude po prvý raz Prievidzský rínok, ktorý 17. augusta na Námestí slobody ponúkne regionálne produkty i vystúpenia folklórnych skupín z Novák, Chrenovca-Brusna, Kanianky, Čavoja a Podpoľania, detskej ľudovej hudby z Nitrianskeho Rudna i speváckych skupín z Malej Lehôtky a Prievidze. V tento deň sa uskutoční i 26. ročník Stretnutia členov Klubu rodákov hornej Nitry.       

Druhý deň hodov - 18. august bude patriť blšiemu trhu na námestí a prehliadke dychových hudieb zakončenej tanečnou zábavou. V programe sa predstavia dychové hudby z Bojníc, Nadlíc a Lančára.      

Už tradičný program na hody pripravila prievidzská farnosť. Prievidzská púť k Nanebovzatej Panne Márii sa uskutoční 17. augusta a jej súčasťou budú vešpery, sprievod z farského kostola na Mariánsky vŕšok, sväté omše a vystúpenie speváčky Janais. Sväté omše, posvätný ruženec a športovo-oddychové popoludnie v areáli strednej odbornej školy pripravila farnosť na 18. augusta.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.06.2016
Radnica má záujem zrevitalizovať park pred úradom práce
Zrevitalizovať park pred úradom práce v širšom centre mesta má záujem prievidzská radnica. Na prvú etapu projektu za viac ako 220 000 eur, ktorá má riešiť obnovu jeho verejnej zelene, žiada financie z nadácie.
viac
11.01.2017
Kežmarok sa chce stať smart city
Mesto Kežmarok sa chce postupne v horizonte niekoľkých rokov stať Smart City, čiže inteligentným mestom. Primátor Kežmarku Ján Ferenčák chce vybudovať moderné a dynamické mesto.
viac
13.08.2018
Hody po prvý raz ponúknu i festival pre mladých
Nasledujúci víkend (18. 8. - 19. 8.) bude v Prievidzi patriť hodovaniu. Podujatie ponúkne po prvý raz i novinku v podobe festivalu pre mladých pod názvom Square fest, tradičný program ponúkne zase prievidzská farnosť.
viac
08.08.2022
Hody ponúknu blší trh, dychovku i púť k Nanebovzatej Panne Márii
Polovica augusta v Prievidzi bude opäť patriť tradičnému hodovaniu. Prievidzské hody 13. a 14. augusta ponúknu prehliadku dychových hudieb či blší trh, tradičný program pripravila i prievidzská farnosť.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.14 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.66 %