Pondelok 04.03.2024
Dnes má meniny 
Kazimír
°C
30.07.2019 06:05

Hody ponúknu dychovky, blší trh i športovo-oddychové popoludnie


Ilustračná snímka


Polovica augusta v Prievidzi bude opäť patriť tradičnému hodovaniu. Prievidzské hody ponúknu 17. a 18. augusta prehliadku dychových hudieb či blší trh, tradičný program pripravila i prievidzská farnosť. Informovala o tom Frederika Šnircová z Kultúrneho a spoločenského strediska (KaSS) v Prievidzi.


Súčasťou Prievidzských hodov bude po prvý raz Prievidzský rínok, ktorý 17. augusta na Námestí slobody ponúkne regionálne produkty i vystúpenia folklórnych skupín z Novák, Chrenovca-Brusna, Kanianky, Čavoja a Podpoľania, detskej ľudovej hudby z Nitrianskeho Rudna i speváckych skupín z Malej Lehôtky a Prievidze. V tento deň sa uskutoční i 26. ročník Stretnutia členov Klubu rodákov hornej Nitry.       

Druhý deň hodov - 18. august bude patriť blšiemu trhu na námestí a prehliadke dychových hudieb zakončenej tanečnou zábavou. V programe sa predstavia dychové hudby z Bojníc, Nadlíc a Lančára.      

Už tradičný program na hody pripravila prievidzská farnosť. Prievidzská púť k Nanebovzatej Panne Márii sa uskutoční 17. augusta a jej súčasťou budú vešpery, sprievod z farského kostola na Mariánsky vŕšok, sväté omše a vystúpenie speváčky Janais. Sväté omše, posvätný ruženec a športovo-oddychové popoludnie v areáli strednej odbornej školy pripravila farnosť na 18. augusta.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.08.2018
Hody po prvý raz ponúknu i festival pre mladých
Nasledujúci víkend (18. 8. - 19. 8.) bude v Prievidzi patriť hodovaniu. Podujatie ponúkne po prvý raz i novinku v podobe festivalu pre mladých pod názvom Square fest, tradičný program ponúkne zase prievidzská farnosť.
viac
08.08.2022
Hody ponúknu blší trh, dychovku i púť k Nanebovzatej Panne Márii
Polovica augusta v Prievidzi bude opäť patriť tradičnému hodovaniu. Prievidzské hody 13. a 14. augusta ponúknu prehliadku dychových hudieb či blší trh, tradičný program pripravila i prievidzská farnosť.
viac
26.10.2022
Projekt mestských jaslí v Prievidzi sa predražil, mesto robilo novú súťaž
Zariadenie starostlivosti o deti do troch rokov v Prievidzi dokončia v marci budúceho roka, o polroka neskôr ako pôvodne mesto plánovalo. Posunutie termínu vyplynulo z nárastu cien stavebných materiálov, pre ktorý musela samospráva robiť novú súťaž.
viac
27.07.2023
Počas hodov si pripomenú i výročie mesta a hasičov
Program Prievidzských hodov pripomenie tento rok 910 rokov od prvej písomnej zmienky o meste, 640. výročie udelenia mestských privilégií i 100 rokov od založenia Okresnej hasičskej jednoty č. 4. Podujatie sa uskutoční 12. a 13. augusta. Informoval o tom referent kancelárie primátorky Dalibor Snoha.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.00 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.93 %