Utorok 07.02.2023
Dnes má meniny 
Vanda
°C
08.08.2022 04:15

Hody ponúknu blší trh, dychovku i púť k Nanebovzatej Panne Márii


Ilustračná snímka: (tasr).


Polovica augusta v Prievidzi bude opäť patriť tradičnému hodovaniu. Prievidzské hody 13. a 14. augusta ponúknu prehliadku dychových hudieb či blší trh, tradičný program pripravila i prievidzská farnosť.


Informovala o tom referentka propagácie Kultúrneho a spoločenského strediska (KaSS) v  Prievidzi Nina Pekárová.

Dejiskom tradičného letného blšieho trhu 13. augusta bude Námestie slobody. "Nebudú chýbať milé drobnosti, ktoré sa doteraz skrývali v pivniciach alebo na povalách ľudí. Návštevníci môžu objaviť krásne ručne vyrobené veci, bižutériu a získať aj rôzne zberateľské predmety, knihy či oblečenie," načrtla Pekárová.

Súčasťou blšieho trhu bude podľa nej aj ďalší zo série výpredajov kníh, ktorý pripravila Mestská knižnica Mikuláša Mišíka. Symbolickou cenou návštevníci prispejú na nákup nových kníh a obnovu knižničného fondu.

Hodovú prehliadku dychových hudieb (DH) 14. augusta zakončí tanečná zábava na Námestí slobody. V programe sa predstavia Malá DH Rubín zo Skalice, DH Chynorianka a DH Prievidžanka.

"Počas Prievidzských hodov budú na námestí stánky s občerstvením, hodovými pochúťkami a ukážkami z tvorby regionálnych remeselníkov. Počas víkendu sa koná aj Prievidzská púť k Nanebovzatej Panne Márii v mariánskom kostole a na Mariánskom vŕšku. Slávnostná svätá omša bude 14. augusta o 10.00 h," dodala Pekárová.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.08.2018
Hody po prvý raz ponúknu i festival pre mladých
Nasledujúci víkend (18. 8. - 19. 8.) bude v Prievidzi patriť hodovaniu. Podujatie ponúkne po prvý raz i novinku v podobe festivalu pre mladých pod názvom Square fest, tradičný program ponúkne zase prievidzská farnosť.
viac
19.07.2022
Cechové hody a jarmok priblížia banícke tradície i prácu remeselníkov
Mesto Kremnica ožije v sobotu (23. 7.) baníckymi i remeselnými tradíciami. Kremnický jarmok a cechové hody aj tento rok do mesta prinesú kultúrny program, stánky s remeselnými výrobkami či gastronomické špeciality. Na webovej stránke o tom informuje samospráva.
viac
01.12.2022
Advent bude patriť trhom, koncertom i výlovu kaprov
Advent v Prievidzi ponúkne vianočné trhy, blší trh, koncerty miestnych umelcov i výlov kaprov. Program pripravilo mesto a Kultúrne a spoločenské stredisko (KaSS) až do konca decembra, otvorí ho Mikuláš sprievodom mestom v nedeľu (4. 12.) a ukončí vítanie nového roka.
viac
03.12.2022
Handlovská kapustnica 2022! Poďte s nami rozdávať radosť chutne a ekologicky
Tradičné benefičné podujatie Handlovská kapustnica je späť v prezenčnej forme! Počas pandémie sa konali kapustnice po dva roky v komornej atmosfére podľa platných opatrení.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.56 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.03 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.41 %