Pondelok 18.11.2019
Dnes má meniny 
Eugen
°C
16.08.2019 09:25

Hlavnou témou mimoriadneho zastupiteľstva bol žilinský hokej


Snímka zo zasadania mestského zastupiteľstva


Budúcnosť žilinského hokeja bola horúcou témou mimoriadneho zastupiteľstva, ktoré sa konalo 14. augusta 2019 na Radnici mesta Žilina.


Vedeniu žilinskej radnice sa po zdĺhavom trojmesačnom úsilí nepodarilo hokejový klub klubu MsHK Žilina odpredať súkromnému investorovi a ani nájsť hlavného partnera, preto sa mesto muselo vysporiadať s novou situáciou – hokej opäť potreboval pomoc mesta.

Žilinský hokejový klub však v novej sezóne nebude pravdepodobne zastrešovať mesto z rozpočtových prostriedkov na tento rok. Rozhodli o tom poslanci mestského zastupiteľstva na včerajšom mimoriadnom zasadnutí. „Výsledok rokovania nie je pre mňa povzbudzujúci, a to vzhľadom na množstvo energie a času, ktoré sme venovali úprimnej snahe dať žilinskému hokeju budúcnosť. Stále sme sa snažili zodpovedne vyriešiť otázku, ako by hokej mohol ďalej fungovať. Moc rozhodnúť v danej veci však majú poslanci a ja ich rozhodnutie akceptujem. Na zasadnutí odznelo viacero názorov, budúcnosť žilinského hokeja však bola v tomto prípade práve v ich rukách,“ uviedol primátor mesta Peter Fiabáne.

Návrh financovania klubu sumou viac ako 360-tisíc eur nebol podporený a čo to znamená pre jeho ďalšie smerovanie: „Moje nasledujúce kroky budú najbližšie dni smerovať k rokovaciemu stolu so súčasným vedením hokeja, dozornou radou a zástupcami mládežníckeho hokeja. Som však presvedčený, že pre hokej v Žiline to neznamená definitívny koniec,“ dodal primátor.

S návrhom odpredať hokejový klub MsHK Žilina prišlo vedenie mesta v máji a svoj zámer predstavilo mestskému zastupiteľstvu, ktoré tento návrh podporilo. Po vyhlásení verejnej súťaže však potenciálny záujemca žiadnu ponuku nepredložil. Žilinsky hokej tak opäť ostal na „pleciach“ samotného mesta.

Autor: (ts-MsÚ Žilina)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.04.2016
V Žiline deložovali neplatičov a neprispôsobivých ľudí
Mesto plánuje v dohľadnej dobe zbúrať ďalších šesť domov, ktoré obývajú neprispôsobiví ľudia a užívajú mestský majetok bez právneho titulu.
viac
08.01.2019
K8 o chodníkovej novele, o hazarde, financovaní samosprávy a mestskej polícii
Primátori krajských miest pod vedením primátora Bratislavy Matúša Valla dnes v rámci Združenia K8 rokovali o viacerých spoločných témach a problémoch miest, pri ktorých je dôležité vytvoriť aj verejný tlak, aby sa účinnejšie riešili.
viac
13.05.2019
Hokejový dukát pri príležitosti MS v ľadovom hokeji vydali v Košiciach
Občianske združenie KOŠICKÝ DUKÁT na výmenu tovarov a služieb dnes (9. 5. 2019) v Pivovare HOSTINEC v Košiciach prezentovalo novinku v projekte miestneho lokálneho platidla, nový KOŠICKÝ 1 DUKÁT s hokejovou tématikou.
viac
10.06.2019
Žilinskí mestskí poslanci schválili zámer odpredaja hokejového klubu
Mesto Žilina plánuje predaj mestského hokejového klubu (MsHK), ktorý bude od budúcej sezóny pôsobiť v I. hokejovej lige.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.91 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.75 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %