Streda 19.06.2024
Dnes má meniny 
Alfréd
°C
20.05.2023 11:40

Historickú budovu radnice v Dolnom Kubíne chcú rekonštruovať, hľadajú firmu


Snímka zdroj: (Mesto Dolný Kubín).


Dolnokubínska radnica vyhlásila súťaž na zhotoviteľa rekonštrukcie historickej budovy mestského úradu. Predpokladaná hodnota zákazky je 838 000 eur bez DPH. Firmy môžu ponuky posielať do pondelka 5. júna cez vestník Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).


"Snažíme sa pre mesto získať čo najvýhodnejšiu ponuku. Firmu hľadáme elektronicky cez vestník ÚVO, aby sa do súťaže mohol zapojiť čo najväčší počet záujemcov. Súťažné ponuky budú môcť firmy taktiež zadávať elektronicky cez ÚVO, aby nemohlo dôjsť k žiadnej manipulácii pri výbere víťaza," povedal primátor Ján Prílepok.

Šéf dolnokubínskej radnice uviedol, že samospráva bude veľkú rekonštrukciu robiť len v prípade úspešnosti projektu. Prostriedky na ňu chcú získať z plánu obnovy. "Predpokladáme, že celková spoluúčasť mesta bude približne len do desiatich percent," ozrejmil Prílepok s tým, že aktivity, súvisiace so znižovaním energetickej náročnosti budovy, sú preplácané v plnej výške.

Súčasťou zákazky bude odstránenie stavebno-technických porúch na fasáde, streche a krove. Urobia nové vonkajšie výplne otvorov, zníži sa energetická náročnosť vykurovania a osvetlenia novými LED svietidlami. Na budove osadia fotovoltaické panely, objekt sprístupnia pre osoby so zmenenou schopnosťou pohybu a orientácie. Začiatok prác bude závisieť od úspešného ukončenia verejnej súťaže a schválenia žiadosti o finančné prostriedky. Stavebné práce sú naplánované na 12 mesiacov.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.04.2020
Potraviny z materských škôl rozdá mesto rodinám a seniorom
Nevyužité potraviny z materských škôl v pôsobnosti mesta Dolný Kubín poputujú seniorom do zariadení opatrovateľskej služby, rodinám s maloletými deťmi i do zariadení dočasného bývania.
viac
23.07.2020
Zamestnanci radnice menia každú stredu kanceláriu za park
Kanceláriu v dolnokubínskej radnici menia úradníci raz týždenne za vysunuté pracovisko v Parku Martina Kukučína. Každú stredu až do konca leta poskytnú pracovníci mestského úradu obyvateľom administratívnu pomoc so žiadosťami a rôznymi dokumentmi.
viac
04.05.2021
Do rekonštrukcií ciest plánuje Dolný Kubín investovať takmer milión eur
Dolnokubínska samospráva chce v tomto roku investovať takmer jeden milión eur do opráv ciest a chodníkov. Rekonštrukcie sa dotknú viacerých miestnych komunikácií, niektoré z nich na opravu čakajú vyše 40 rokov. Informoval o tom Martin Buzna z dolnokubínskej radnice.
viac
11.08.2023
Mesto zopakuje súťaž na rekonštrukciu historickej radnice
Dolnokubínska samospráva zopakuje súťaž na výber zhotoviteľa rekonštrukcie historickej radnice, pretože pôvodne prihlásení uchádzači nesplnili podmienky účasti v súťaži. Informoval o tom Martin Buzna z dolnokubínskej radnice.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %