Štvrtok 01.10.2020
Dnes má meniny 
Arnold
°C
18.10.2019 10:05

Festival Hory a mesto Prešov ponúkne filmy s horskou a cestovateľskou tematikou


Ilustračný výrez plagátu


Dvanásty ročník filmového festivalu Hory a mesto Prešov ponúkne filmy s horskou, cestovateľskou a outdoorovou tematikou. Uskutoční sa v piatok (18. 10.) a v sobotu (19. 10.) v prešovskom Kine Scala.


Okrem filmov si organizátori, občianske združenie Skalná hrana a horolezecký klub Rock Edge pripravili i besedy, prezentácie a výstavu fotografií.       

"Okrem výberu najlepších outdoorových filmov zo slovenskej a svetovej produkcie ponúkne festival aj multimediálnu prezentáciu slovenských horolozecov a cestovateľov - Petra 'Becka' Ondrejoviča s názvom Fenomén Venezuela a člena tatranskej horskej služby Erika Rabatína z jeho výstupu na legendárny El Capitain v Yosemitoch," uviedla tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Šitárová.

Piatkové predpoludnie bude podľa jej slov venované dvom špeciálnym blokom pre žiakov a študentov prešovských škôl.       

Jedným z premietaných filmov bude Ikigai, ktorý zachytáva príbeh japonského snoubordistu Shina Biyajima o tom, ako našiel svoje "ikigai" alebo "dôvod na bytie" pri oslave života a objavovaní horskej prírody za Naganom.       

"K Shinovi sa pripojí americký snoubordista Travis Rice. Film je ponorením sa do Shinovho života, japonskej horskej kultúry a podobnosti medzi dvoma priateľmi, ktorí napriek tomu, že ich delia oceány, vyrástli s dvoma vecami, ktoré majú spoločné - kopec ako učebňa a hlboká vášeň pre jazdu na snouborde," priblížili organizátori podujatia.       

Súčasťou festivalového programu bude i animovaný film Krížová cesta o dvoch legendárnych lezcoch Marcelovi a Andrzejovi, ktorí sa podujmú vyliezť na zatiaľ nezdolaný vrchol najvyššej hory. Na ceste nahor musia prekonať rôzne výzvy a prekážky.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.09.2016
Prešov sa rozhodol pristúpiť k iniciatíve Dohovor primátorov a starostov
Znižovanie energetickej náročnosti, využívanie obnoviteľných zdrojov a podpora inovácií v tejto oblasti sú hlavné piliere iniciatívy Dohovoru primátorov a starostov, ku ktorej sa rozhodlo pristúpiť aj mesto Prešov.
viac
09.12.2018
Ekotopfilm prinesie do Prešova dokumentárne filmy o divokej prírode aj o odpade
Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm prinesie do Prešova dokumentárne filmy z prostredia divokej prírody aj z centra nelegálneho obchodu. Jeho súčasťou budú aj sprievodné diskusie venované téme komunálnych odpadov.
viac
26.01.2019
Mesto prijíma nominácie na Cenu mesta a Opálové zrnko
Prešovčania sa môžu podieľať na tom, kto získa Cenu mesta Prešov a Opálové zrnko mesta Prešov za uplynulý rok. Návrhy na laureátov verejných ocenení mesta Prešov musia byť podané písomne a adresované Mestskému úradu v Prešove do konca februára.
viac
17.05.2019
Dobrovoľníci spoja Prešov s celým krajom
Mestský festival priateľstva a dobrovoľníckej činnosti Milujem svoje mesto sa v aktuálnom ročníku rozšíri do celého Prešovského kraja. Už v budúcom týždni budú stovky dobrovoľníkov upratovať verejné priestranstvá, parky, okolia škôl či športovísk v deviatich mestách regiónu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.78 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.89 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.33 %