Piatok 10.07.2020
Dnes má meniny 
Amália
°C
24.06.2020 11:40

Experimentálnu záhradu na SPU je možné sledovať aj cez počítač či mobil


Snímka zdroj: (interaktivnazahrada.sk).


Milovníci prírody môžu sledovať experimentálnu záhradu Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitre aj virtuálne.


Kamera umiestnená v záhrade sprostredkúva neustály live stream a umožňuje sledovať dynamiku bylinných spoločenstiev kedykoľvek prostredníctvom mobilu či počítača.

Kamera okrem toho zhotovuje aj fotografické snímky, z ktorých sa následne zostaví celoročná vizuálna prezentácia bylinných kompozícií v záhrade. „Tá predstaví jej krásy od jari do jesene,” uviedla Viera Šajbidorová z Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU.

Fakulta má vo svojom areáli zriadený aj pozorovací úľ. Podľa slov Mareka Urbana z SPU je aj vďaka nemu vidieť, že sa včelám v meste darí, dokonca lepšie ako na vidieku. „V mestskom prostredí sa vysádzajú rozmanité druhy zelene, takže vždy nejaké rastliny kvitnú. Včely majú počas celej sezóny znášku, či už peľovú alebo nektárovú, no na vidieku sú často odkázané len na monokultúry,” dodal Urban.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.04.2016
Jarná výstava pre záhradníctvo a záhradkárov Gardenia
Viac ako 300 vystavovateľov sa prezentuje na jarnej výstave Gardenia, ktorej 20. ročník sa začal 14. apríla 2016 na výstavisku Agrokomplexu v Nitre.
viac
23.06.2016
K ruinám Zoborského kláštora vedie nový náučný chodník
Na nitrianskom Zobore vznikol nový náučný chodník, ktorý vedie k ruinám Zoborského kláštora. Náučný chodník vybudovali aktivisti zo Zoborského skrášľovacieho spolku.
viac
17.07.2017
Obľúbený areál v bratislavskom lesoparku je komplexne zrekonštruovaný
Nový altánok, lavičky, gril či atrakcie pre deti. To všetko nájdete v novo zrekonštruovanom areáli Červený kríž v bratislavskom lesoparku. Rekonštrukciu tohto obľúbeného turistického miesta po 21 rokoch zrealizovalo hlavné mesto v spolupráci s Mestskými lesmi v Bratislave.
viac
17.03.2020
Včeliu záhradu chcú ochranári rozšíriť o interaktívnu výučbu pre deti
Ochranári chcú rozšíriť včeliu záhradu na Duklianskej ulici v Prievidzi. Pribudnúť by tam mali prvky na interaktívnu výučbu detí, ktoré ju navštevujú.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %