Piatok 23.04.2021
Dnes má meniny 
Vojtech
°C
22.03.2021 05:16

Environmentálna súťaž Hypericum 2021 pre ZŠ


Ilustračná snímka.


Environmentálna súťaž Hypericum 2021 - praktické aktivity - adaptačné opatrenia na školskom dvore a v záhrade je určená pre žiakov 2. stupňa základných škôl a prihlasovanie do súťaže prebieha do 14. mája 2021.


Prihlasovanie na environmentálnu súťaž Hypericum 2021, ktorá sa uskutoční 21. 5. 2021 v SEV SAŽP Dropie, Zemianska Olča prebieha do 14. mája 2021.

Súťaž je určená pre žiakov 2. stupňa základných škôl, môžu sa jej zúčastniť zmiešané 3-členné družstvá (žiaci ročníkov 5. - 9.), z jednej školy sa prihlasuje jedno družstvo.

Témou súťaže je Klimatická zmena a strata biodiverzity. O podmienkach súťaže a propozíciách vám poskytne informácie emailom: lilla.szaboova@sazp.sk

Súčasťou súťaže je aj praktická časť, ktorej sa venujú jednotlivé družstvá na pôde školy (školský dvor alebo záhrada), a t.j. zhotovujú "ostrovy života", ktoré slúžia ako adaptačné opatrenia na prispôsobenie sa klimatickým zmenám a ich dopadom na regionálnej úrovni, resp. aj menšom území.

Jednotlivé "ostrovy života" boli spracované vo forme fotopostupov, kde nájdete návody ako zostrojiť hmyzí hotel, vtáčiu búdku alebo hávedník. Prehľad ostrovov nájdete v prezentácii (obsahuje linky k fotopostupom) tu: https://drive.google.com/file/d/12ASQHEYbvNrSna7N6ayQBFXxGyLPjOQi/view?usp=sharing

Jednotlivé ostrovy si môžete zostrojiť aj doma vo vlastnej záhrade, podporíte tým biodiverzitu svojho okolia a postaráte sa, aby mali vtáky a hmyz vo vašej záhrade stály prístup k vode (napájadlá) a k úkrytom (hmyzí hotel, hávedníky, suché múriky).

V škole zase máte možnosť zostrojovanie ostrovov veľmi dobre a prakticky využiť napr. pri blokovom vyučovaní biológie, ekológie, svetu práce či iných predmetov spojených s prírodou a okolím.

 

EWOBOX - Environmentálna výchova v kocke

Autor: (SAŽP)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.09.2020
Základné školy sa môžu zapojiť do projektu „Hovorme o jedle“
Základné školy sa už od 16. septembra 2020 budú môcť zaregistrovať a realizovať aktivity VIII. ročníka HOVORME O JEDLE.
viac
14.10.2020
Súťaž vyzýva žiakov ZŠ, aby sa stali dobrodruhmi a spoznali horný Zemplín
Motivovať k aktívnemu pohybu a spoznávať územie horného Zemplína je cieľom súťaže určenej žiakom základných škôl (ZŠ) Staň sa dobrodruhom a spoznaj horný Zemplín.
viac
26.01.2021
Petržalka zjednotila výšku príspevku pre deti v MŠ
Výška príspevku za pobyt dieťaťa v materskej škole v bratislavskej Petržalke sa zjednotila pre všetky deti bez ohľadu na miesto trvalého pobytu. Po novom je to 40 eur na jedno dieťa na mesiac.
viac
12.02.2021
SAŽP spustila vo štvrtok 11. ročník súťaže Dedina roka
Slovenská agentúra životného prostredia zverejnila podmienky súťaže Dedina roka 2021. Oficiálne tým spustila jej 11. ročník, nad ktorým prevzal záštitu minister životného prostredia SR Ján Budaj.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.65 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.65 %