Piatok 05.06.2020
Dnes má meniny 
Laura
°C
03.08.2019 11:25

Dubnica nad Váhom má svoj prvý komplexný náučný chodník


Ilustračná snímka (tasr)


Informácie o pamiatkach a osobnostiach, o obyvateľstve, hospodárstve a prírodných podmienkach ponúka nový Náučný chodník dubnickým chotárom. Informačné tabule vedú od centra Dubnice nad Váhom až ku studničke na Medzihorí.


Podľa tvorcu náučného chodníka Adama Reháka z občianskeho združenia Sivý vlk v Dubnici doteraz neexistoval komplexný náučný chodník. Nový chodník je dlhý necelé tri kilometre, prevýšenie je 157 metrov a určený je najmä pre rodiny s deťmi.       

“Považujem za veľmi dôležité, aby občania poznali svoje mesto, jeho históriu, vývoj a okolitú prírodu. Len vtedy si ho môžu vážiť, chrániť a byť hrdí na to, kde žijú. S tým však treba začať už od malička, preto je takýto chodník vhodným nástrojom pre deti, napríklad aj v rámci školského vyučovania priamo v teréne,” priblížil Rehák s tým, že jeho cieľom bolo vytvoriť most medzi zastavaným územím a prírodou.       

Ako dodal, samotné informačné tabule sú spracované moderne a prinášajú viacero zaujímavých prvkov. “V dnešnej dobe je veľmi dôležité udržiavať tempo s technologickým pokrokom, práve preto, aby bol chodník atraktívny a pritiahol aj mladých. Grafika a vzhľad náučných tabúľ má pôsobiť moderne a zároveň jednoducho. Jedinečnosť projektu vidím v umiestnení QR kódov, ktoré presmerujú na webovú stránku projektu. Na stránke si môžu záujemcovia celú trasu prejsť online, prezrieť si tabule či vypočuť audiokomentár,” doplnil autor projektu.       

O osadenie ôsmich informačných tabúľ ako súčasti jednotlivých stanovíšť náučného chodníka sa v rámci podpory projektu postaralo mesto Dubnica nad Váhom.     

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.10.2018
Víťazmi Majstrovstiev SR v hasičskom športe sa stali hasiči z Popradu
Družstvo z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (OR HaZZ) v Poprade zvíťazilo v celkovom bodovaní 46. ročníka Majstrovstiev Slovenskej republiky v hasičskom športe, ktoré sa začali v utorok (9.10.) v Dubnici nad Váhom a v stredu vyvrcholili v areáli OR HaZZ v Martine.
viac
23.01.2020
Mesto Dubnica zrušilo daň za skleníky do 25 metrov štvorcových
Ak si chcú obyvatelia mesta Dubnica nad Váhom napríklad dopestovať vlastné plodiny, mesto tento ekologický zámer v roku 2020 podporí zrušením dane za skleníky nepresahujúce 25 metrov štvorcových.
viac
29.03.2020
V Dubnici nad Váhom chcú do konca apríla opraviť výtlky na cestách
Do konca apríla by chceli v Dubnici nad Váhom opraviť výtlky na miestnych komunikáciách. Radnica chce opraviť výtlky, ktoré vznikli v zime nielen v meste, ale aj v mestskej časti Prejta.
viac
22.05.2020
Rekonštrukciu domu kultúry v Dubnici nad Váhom by mali ukončiť v decembri
Rekonštrukciu domu kultúry v Dubnici nad Váhom za viac ako 1,4 milióna eur by mali dokončiť do konca tohto roku. Počas kontrolného dňa to povedal dubnický primátor Peter Wolf.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.83 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.40 %