Sobota 25.01.2020
Dnes má meniny 
Gejza
°C
03.08.2019 11:25

Dubnica nad Váhom má svoj prvý komplexný náučný chodník


Ilustračná snímka (tasr)


Informácie o pamiatkach a osobnostiach, o obyvateľstve, hospodárstve a prírodných podmienkach ponúka nový Náučný chodník dubnickým chotárom. Informačné tabule vedú od centra Dubnice nad Váhom až ku studničke na Medzihorí.


Podľa tvorcu náučného chodníka Adama Reháka z občianskeho združenia Sivý vlk v Dubnici doteraz neexistoval komplexný náučný chodník. Nový chodník je dlhý necelé tri kilometre, prevýšenie je 157 metrov a určený je najmä pre rodiny s deťmi.       

“Považujem za veľmi dôležité, aby občania poznali svoje mesto, jeho históriu, vývoj a okolitú prírodu. Len vtedy si ho môžu vážiť, chrániť a byť hrdí na to, kde žijú. S tým však treba začať už od malička, preto je takýto chodník vhodným nástrojom pre deti, napríklad aj v rámci školského vyučovania priamo v teréne,” priblížil Rehák s tým, že jeho cieľom bolo vytvoriť most medzi zastavaným územím a prírodou.       

Ako dodal, samotné informačné tabule sú spracované moderne a prinášajú viacero zaujímavých prvkov. “V dnešnej dobe je veľmi dôležité udržiavať tempo s technologickým pokrokom, práve preto, aby bol chodník atraktívny a pritiahol aj mladých. Grafika a vzhľad náučných tabúľ má pôsobiť moderne a zároveň jednoducho. Jedinečnosť projektu vidím v umiestnení QR kódov, ktoré presmerujú na webovú stránku projektu. Na stránke si môžu záujemcovia celú trasu prejsť online, prezrieť si tabule či vypočuť audiokomentár,” doplnil autor projektu.       

O osadenie ôsmich informačných tabúľ ako súčasti jednotlivých stanovíšť náučného chodníka sa v rámci podpory projektu postaralo mesto Dubnica nad Váhom.     

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.12.2017
Silvestrovský výstup na Strážov
Strávte posledný deň v roku 2017 aktívne - turistikou! 
viac
12.10.2018
Víťazmi Majstrovstiev SR v hasičskom športe sa stali hasiči z Popradu
Družstvo z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (OR HaZZ) v Poprade zvíťazilo v celkovom bodovaní 46. ročníka Majstrovstiev Slovenskej republiky v hasičskom športe, ktoré sa začali v utorok (9.10.) v Dubnici nad Váhom a v stredu vyvrcholili v areáli OR HaZZ v Martine.
viac
26.09.2019
Folklórny súbor Mladosť oslávil polstoročnicu
Vo veľkej sále Domu kultúry v Dubnici nad Váhom sa v piatok 20. septembra po celý večer rozliehali folklórne tóny. Dôvodom bol slávnostný program s názvom Zlatá Mladosť pri príležitosti 50. výročia založenia súboru.
viac
23.01.2020
Mesto Dubnica zrušilo daň za skleníky do 25 metrov štvorcových
Ak si chcú obyvatelia mesta Dubnica nad Váhom napríklad dopestovať vlastné plodiny, mesto tento ekologický zámer v roku 2020 podporí zrušením dane za skleníky nepresahujúce 25 metrov štvorcových.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.45 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.83 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.72 %