Nedeľa 01.08.2021
Dnes má meniny 
Božidara
°C
14.09.2020 08:05

Dobrovoľníctvo v Žilinskom kraji


Ilustračná snímka


Slovensko sa aj tento rok zmení na krajinu dobrých skutkov. Od 16. septembra štartuje Týždeň dobrovoľníctva,do ktorého sa zapojil aj Žilinský samosprávny kraj prostredníctvom Rozvojovej agentúry ŽSK. Pridať sa môže aj široká verejnosť.


Sekcia pre mládež Rozvojovej agentúry ŽSK od svojho vzniku rozvíja mládežnícku politiku a témy s ňou spojené ako je neformálne vzdelávanie, sociálna inklúzia či dobrovoľníctvo naprieč celým Žilinským krajom. Motivuje ľudí všetkých generácií sa do dobrovoľníckych aktivít zapájať a teraz si pripravila bohatý program aj počas Týždňa dobrovoľníctva.

Spolu s inštitúciami  v zriaďovateľskej pôsobnosti  Žilinského samosprávneho kraja pripravila sekcia pre mládež 15 rozmanitých aktivít - od úpravy exteriéru kultúrnych expozícií či zariadení sociálnych služieb, skrášľovania prostredia maľovaním múrov, cez organizáciu športového a kultúrneho popoludnia pre klientov zariadení až po výrobu darčekových predmetov, marketingový workshop a vyhľadávanie informácií v angličtine. ,,Celkovo potrebujeme až 80 dobrovoľníkov do 15 rôznych aktivít. Rozvojová agentúra ŽSK strávi jeden deň čistením okolia historickej lesnej úvraťovej železnice vo Vychylovke. Do niektorých aktivít sa zapojili zamestnanci Úradu ŽSK a budeme veľmi radi, ak sa  do ďalších činností zapojí aj široká verejnosť. Spolu ukážeme, že sa vieme spojiť pre dobrú vec,“ povedal Marcel Rypák, koordinátor projektov – sekcie pre mládež.

Celú ponuku aktivít, ktoré pripravila sekcia pre mládež v spolupráci s organizáciami v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja, si môžete pozrieť a priamo sa prihlásiť tu.

Ponuku v celom Žilinskom kraji si môžete pozrieť tu.

 

Autor: Mgr. Martina Remencová, hovorkyňa ŽSK


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.04.2017
Týždeň slovenského filmu
Týždeň slovenského filmu prinesie bratislavským divákom kolekciu minuloročných domácich titulov pohromade na jednom mieste a umožní dohnať resty, ktoré sa filmovým fanúšikom mohli vlani nazbierať.
viac
15.09.2018
Tohtoročný Európsky týždeň mobility podporuje myšlienku kombinovanej dopravy
Európsky týždeň mobility (ETM) sa v tomto roku koná pod heslom: "Kombinuj a choď!" v dňoch 16. až 22. septembra. Cieľom tohtoročnej kampane je myšlienka podporiť výber rôznych druhov dopravy tak, aby sa bolo možné nimi dostať v meste do jeho rôznych častí.
viac
03.06.2020
Cyklobusy v ŽSK vyrazia na cesty najbližší víkend
Cyklobusy v Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) vyrazia na cesty v sobotu 6. júna. Podľa hovorkyne ŽSK Martiny Remencovej odložili ich prvú jazdu pre mimoriadnu situáciu okolo nového koronavírusu o niekoľko dní.
viac
08.09.2020
Týždeň dobrovoľníctva sa blíži
12. ročník celoslovenskej kampane sa uskutoční od 16. septembra a potrvá do 22. septembra 2020. Súčasťou tohtoročného Týždňa dobrovoľníctva bude aj podujatie Naše mesto.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.75 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.41 %