Streda 08.02.2023
Dnes má meniny 
Zoja
°C
23.01.2023 09:30

Do múzea v kaštieli zavítalo vlani viac ako 42 000 návštevníkov


Múzeum vo Svätom Antone.


Múzeum vo Svätom Antone navštívilo počas vlaňajšieho roka viac ako 42 000 ľudí. Po dvoch rokoch poznačených pandémiou nového koronavírusu sa prehliadky expozícií v historickom kaštieli konali opäť so sprievodkyňou. Informovala o tom Jana Slaná z oddelenia marketingu múzea.


Rok 2022 bol pre Múzeum vo Svätom Antone rokom viacerých jubileí. Múzeum oslávilo 60. výročie svojho založenia a zorganizovalo i 30. ročník Celoslovenských poľovníckych slávností Dni sv. Huberta.

"Aj vďaka tradičným podujatiam a krásnemu letu dosiahla návštevnosť viac ako 42.000 návštevníkov, čo predstavuje nárast o viac ako 60 percent v porovnaní s rokom 2021. Vynovené nádvorie, ale i novootvorená kaviareň prispeli k príjemnému oddychu počas návštevy múzea," priblížila Slaná.

Viaceré podujatia v priestoroch kaštieľa plánuje múzeum organizovať aj tento rok. Už v marci sa v barokovej sýpke uskutoční prehliadka poľovníckych trofejí z regiónu. "V máji spolu oslávime Medzinárodný deň múzeí i Noc múzeí a galérií a nevynecháme ani tradičné podujatia ako Detský deň sv. Huberta alebo poľovnícke slávnosti Dni sv. Huberta," dodala Slaná s tým, že v lete sa návštevníci môžu tešiť na divadelné predstavenia banskoštiavnických ochotníkov z Paradájz Pikr.

Múzeum vo Svätom Antone sídli v priestoroch historického kaštieľa, ktorý bol dostavaný v roku 1750 a jeho dejiny sú úzko späté s rodmi Koháry a Coburg. Prehliadka kaštieľa poukazuje na spôsob života a záľuby týchto rodín, jej súčasťou je však i poľovnícka expozícia s diorámami zvierat.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.08.2016
Poľovníci budú opäť oslavovať Dni sv. Huberta
Už po 26. raz sa v areáli svätoantonského kaštieľa uskutočnia celoslovenské poľovnícke slávnosti Dni svätého Huberta. Konať sa budú v prvý septembrový víkend (3. a 4. 9.)
viac
13.06.2018
Na Detské dni sv. Huberta sa chystá viac ako 1600 školákov
Už budúci týždeň si príde viac ako 1600 prihlásených detí do areálu svätoantonského kaštieľa užiť záver školského roka hravou formou. V dňoch 20. a 21. júna totiž múzejníci pre najmenších návštevníkov pripravili kultúrno-vzdelávacie podujatie Detské dni sv. Huberta.
viac
21.11.2020
Múzeum vo Svätom Antone bude opäť otvorené, výnimočne aj počas nedele
Múzeum vo Svätom Antone nachádzajúce sa v priestoroch Koháriovského kaštieľa bude od soboty (21. 11.) opäť otvorené.
viac
21.04.2022
Kaštieľ po rozsiahlej obnove a uvoľnení opatrení víta návštevníkov
Známy kaštieľ vo Svätom Antone v okrese Banská Štiavnica víta v týchto dňoch prvých návštevníkov po uvoľnení protipandemických opatrení a po rozsiahlej rekonštrukcii realizovanej počas uplynulých dvoch rokov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.56 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.03 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.41 %