Piatok 03.12.2021
Dnes má meniny 
Oldrich
°C
09.07.2021 08:35

Devínska N. Ves hospodárila vlani s prebytkom 743 000 eur


Devínska Nová Ves. Snímka zdroj: (Proxenta).


Bratislavská Devínska Nová Ves hospodárila v minulom roku s prebytkom 743 000 eur. Vyplýva to zo záverečného účtu mestskej časti za rok 2020, ktorí schválili poslanci na ostatnom rokovaní miestneho zastupiteľstva.


Finančné prostriedky presunú do rezervného fondu na investície a ďalší rozvoj samosprávy.

„Rozpočet skončil s prebytkom 743 000 eur, a to aj napriek výpadkom príjmov a nárastu výdavkov, s ktorými sme sa museli popasovať,” uviedla Jana Vedejová Sitášová, vedúca mediálneho oddelenia miestneho úradu.

Najviac financií išlo na bežné výdavky a chod rozpočtových organizácií mestskej časti a bežné výdavky na výkon samosprávy, konkrétne na školstvo, komunikácie a dopravu, ale tiež životné prostredie, sociálne služby a šport. Medzi dôležité investičné projekty, ktoré sa podarilo vlani spustiť, patrí rekonštrukcia vodnej nádrže Mláka, ktorá je v kolaudačnom konaní, či rekonštrukcia klubu dôchodcov.

„Šport a kultúra si po pandémii zaslúžia pomoc. Preto sme vo forme dotácií podporili športové, kultúrne a sociálne organizácie sumou takmer 90 000 eur. Pomoc kultúre a športu je rýchle a dôležité opatrenie,” poznamenal starosta Devínskej Novej Vsi Dárius Krajčír. Podotkol, že hoci pandémia mestskú časť spomalila vo viacerých projektoch, tento rok sa ich podarilo naštartovať. Ide napríklad o nadstavbu a prístavbu Základnej školy (ZŠ) I. Bukovčana, uskutočnili sa tiež prvé rokovania s Metropolitným inštitútom Bratislavy (MIB) k plánovanej revitalizácii miestneho centrálneho námestia.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.06.2016
Hlavné mesto vlani hospodárilo s prebytkom viac ako sedem miliónov eur
Hlavné mesto hospodárilo v roku 2015 s prebytkom vo výške zhruba 7,3 milióna eur. Rozdelený je do rezervného fondu, z ktorého môžu byť hradené kapitálové výdavky mesta, fondu rozvoja bývania, fondu statickej dopravy a fondu rozvoja telesnej kultúry.
viac
29.05.2020
Prebytok mesta Trenčín dosiahol za minulý rok takmer sedem miliónov eur
Mesto Trenčín hospodárilo v minulom roku s prebytkom takmer 7 miliónov eur. Vyplýva to zo záverečného účtu mesta za rok 2019, ktorý schválilo v stredu trenčianske mestské zastupiteľstvo.
viac
24.06.2020
Petržalka vlani hospodárila s prebytkom viac ako 3,1 mil. eur
Bratislavská Petržalka hospodárila v minulom roku s prebytkom viac ako 3,1 milióna eur. Vyplýva to zo záverečného účtu mestskej časti za rok 2019, ktorý petržalskí poslanci schválili na utorňajšom rokovaní miestneho zastupiteľstva. Prebytok sa presúva do rezervného fondu.
viac
01.07.2021
Petržalka hospodárila v roku 2020 s prebytkom vyše 5,87 mil. eur
Bratislavská Petržalka hospodárila v minulom roku s prebytkom bežného a kapitálového rozpočtu vo výške viac ako 5,87 milióna eur. Vyplýva to zo záverečného účtu mestskej časti za rok 2020, ktorý tento týždeň schválili miestni poslanci.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.68 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %