Streda 21.02.2024
Dnes má meniny 
Eleonóra
°C
15.07.2016 07:59

Devín bude v sobotu ríbezľový


Pozvánka


Na sobotňajšom podujatí sa bude prezentovať samotná ríbezľa ako aj rôzne výrobky z tohto ovocia.


Devínsky "ríbezlák" je už roky vyhláseným dezertným vínom nielen medzi domácimi, ale aj medzi zahraničnými turistami. Cieľom podujatia je nielen spropagovať samotné ovocie, ale aj dlhoročnú tradíciu výroby ríbezľového vína.

Ríbezľový Devín sa bude konať v sobotu 16. júla od 10. do 22. hodiny pod hradom Devín a okrem ríbezľových vín bude na predaj aj samotné ovocie, džemy, sirupy, koláče a iné ríbezľové dobroty.

Kultúrny program bude ladený do retro štýlu. Chýbať nebudú akcie pre deti, divadlo pre najmenších i dospelých alebo rôzne sprievodné podujatia, ako bazár starožitností, farmárske trhy lokálnych výrobkov, piknik. Chystá sa tiež zraz historických cyklistov zo Slovenska i zahraničia.

Gastronomickú a kultúrnu ponuku tohto podujatia bude s ponukou svojho stánku dopĺňať aj Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism, ktorá je partnerom podujatia.

 

 

Autor: (ts - brt)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.10.2016
Jeseň v regióne bohatá na tradície
Bratislava privíta už v piatok prvý Bratislavský Oktoberfest 2016, sprevádzaný tradičným Farm Festom. Milovníkov dobrôt z jabĺk poteší Jablkové hodovanie na každom kroku. Vo Vajnoroch bude hodovanie spojené s Vajnorskou župnou šarkaniádou. Ponuku podujatí oživia aj Tekvicové dni v Stupave. 
viac
25.11.2016
Prvý adventný víkend v regióne
Deň otvorených pivníc predstaví už po šestnásty raz vína z Malých Karpát, Vianočné trhy ovládnu námestia v Bratislave, Častej či v Senci.
viac
20.01.2017
Víkend v bratislavskom regióne v znamení plesov a festivalov
Cez víkend sa v Bratislave predstaví netradičný Festival iránskych filmov, priestor na osobné stretnutia ponúkne Festival podnikania. Sobotňajšia noc sa bude v Senci a v Plaveckom Štvrtku niesť v plesovom duchu.
viac
14.07.2017
Leto v bratislavskom regióne je v plnom prúde!
Aj tento víkend budú mať návštevníci bratislavského regiónu možnosť užiť si letnú pohodu v spojení s kultúrou na rôznych podujatiach.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.95 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.09 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.96 %