Nedeľa 10.12.2023
Dnes má meniny 
Radúz
°C
20.07.2016 04:24

Deti sa môžu v Slovenskom raji a na Spiši vydať po Šťastíkových stopách


Tomášovský výhľad v Slovenskom raji.


Pre rodiny s deťmi pripravila Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Slovenský raj & Spiš letnú prázdninovú súťaž s názvom Šťastíkova cesta za poznaním a dobrodružstvom.


Cieľom súťaže je podľa výkonnej riaditeľky OOCR Ivany Országovej podporiť letnú turistickú sezónu a domáci cestovný ruch. "Prostredníctvom súťaže, ktorá v rámci plnenia rôznych úloh deti prevedie po zaujímavých miestach nášho regiónu, chceme motivovať rodiny s deťmi k tomu, aby tento rok strávili príjemnú a zábavnú dovolenku práve u nás. Ústredným motívom je maskot OOCR Slovenský raj & Spiš Šťastík, ktorého chceme touto formou dostať do povedomia širokej verejnosti," vysvetlila výkonná riaditeľka.

Šťastík mapuje a stráži všetko pod zemou regiónu, pozná banícke cestičky a býva v Dobšinskej ľadovej jaskyni. Napriek tomu, že sa volá Šťastík, nie je podľa Országovej šťastný. Ako doplnila, vďaka ceste za poznaním a dobrodružstvom sa stretne s malou lesnou vílou Šťastenkou, ktorá nosí na krku zavesený kľúč. Ním otvára brány Slovenského raja. "Stretnutie Šťastíka so Šťastenkou symbolizuje nedávne spojenie OOCR Slovenský raj & Spiš," informovala Országová.       

Úlohou  súťažiacich je absolvovať sedem súťažných stanovíšť. Musia vystúpiť na najvyššiu slovenskú kostolnú vežu v Spišskej Novej Vsi, odfotografovať sa na Tomášovskom výhľade v Slovenskom raji, odhaliť záhadu v kaštieli v Markušovciach či splniť úlohy na farme na Samelovej lúke. Na každom stanovišti čaká deti zaujímavá výzva. "Ak sa im podarí zadanie splniť, získajú pečiatku. Na postup do záverečného žrebovania potrebujú všetkých sedem pečiatok. V prípade, že im bude jedna chýbať, vymaľovaním obrázka Šťastíka na súťažnom letáku získavajú žolíka ako náhradu," vysvetlila výkonná riaditeľka. Po splnení úloh môžu vyplnený súťažný leták odovzdať na ktoromkoľvek súťažnom stanovišti alebo ho poslať poštou na adresu OOCR Slovenský raj & Spiš najneskôr do 5. septembra.    

Súťaž potrvá do 31. augusta.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.04.2016
Otvorením Barborskej cesty, Hodinovej veže a fontány sa začne sezóna
Otvorenie letnej turistickej sezóny v Banskej Bystrici bude v sobotu (30. 4.) nabité viacerými podujatiami a atrakciami.
viac
09.05.2016
Región Gron motivuje ľudí k vyčisteniu prostredia originálnou súťažou
Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Región Gron vymyslela originálny spôsob ako motivovať ľudí k vyčisteniu svojho okolia. Hlavný týždeň čistenia a brigád prebehne od 9. do 14. mája.
viac
21.11.2016
V jeseni láka turistov na severnom Spiši Cesta minerálnych prameňov
Počas leta navštívili región severného Spiša a Pienin najmä návštevníci zo Slovenska. Prekvapením tohtoročnej sezóny bol narastajúci počet turistov z Izraela či severských krajín.
viac
28.12.2017
Regionálna karta prinesie návštevníkom Slovenského raja výhody
Každý, kto sa ubytuje v niektorom z partnerských ubytovacích zariadení v regióne Slovenského raja aspoň na dve noci, získa od 1. januára 2018 zdarma regionálnu turistickú kartu Slovenský raj & Spiš.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.11 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %