Piatok 29.05.2020
Dnes má meniny 
Vilma
°C
25.04.2016 09:47

Deň Zeme a vody v Lučenci


Snímka: (r)


Priblížiť obyvateľom mesta Lučenec dôležitosť ekológie a zdravého životného prostredia bolo mottom podujatia venovaného Dňu Zeme a vody. Na Námestie republiky prišli stovky detí z miestnych základných škôl.


V stánkoch venovaných ochrane životného prostredia, triedeniu odpadu a starostlivosti o okolie deti získavali informácie a dozvedali sa, ako môžu ony priložiť ruku k dielu a správať sa priateľsky k prírode.

ENVI-PAK počas podujatia informoval o dôležitosti a správnom triedení odpadu a umožnil účastníkom zistiť, či sú pre Zem záťažou alebo pomocou. Krátky dotazník ich už po niekoľkých otázkach zaradil do skupiny eko bohov, eko sapiens, eko lenivcov alebo eko vrahov. Každý sa potom dozvedel, čo ešte môže na svojom správaní zlepšiť, aby pomohol chrániť životné prostredie. Tí najlepší boli odmenení silikónovými náramkami a nálepkami. Deti vedeli odpovedať na otázky ohľadom triedenia odpadu, mnohé však prekvapili informácie o tom, čo sa s odpadom deje po vytriedení a čo všetko sa z vytriedeného odpadu dá vyrobiť.

Účasť na podujatí je súčasťou vzdelávacích aktivít, ktoré ENVI-PAK ako organizácia zodpovednosti výrobcov organizuje pre verejnosť. Propagáciou triedenia odpadu a zvyšovaním množstiev vytriedeného odpadu sa dosiahne nielen to, že bude menej smetí končiť na skládkach, ale mesto ušetrí i peniaze za zber odpadu. Čím viac budú obyvatelia triediť, tým viac prostriedkov na financovanie triedeného zberu od organizácie ENVI-PAK mesto dostane.

Autor: (r)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.10.2017
Poslanci NR SR schválili novelu zákona o odpadoch
Po novele zákona o ovzduší včera (18. 10.) poslanci parlamentu schválili aj druhý pilier ochrany zdravia obyvateľov a životného prostredia na Slovensku – aplikačnú novelu zákona o odpadoch. Tá zlepšuje systém nakladania s odpadmi, tak aby sa oplatilo na Slovensku triediť a recyklovať.
viac
12.02.2018
Ako vzdelávajú obyvateľstvo jednotlivé slovenské OZV
Organizáciám zodpovednosti výrobcov pre obaly i neobaly sme položili otázky o ich propagačných a vzdelávacích aktivitách v zazmluvnených obciach a mestách. Tak ako im to vyplýva zo zákona o odpadoch. Z ôsmich OZV s platnými autorizáciami odpovedalo šesť. Neodpovedali OZV E-cycling a OZV RECobal.
viac
18.04.2019
Deň Zeme ponúkne osvetový program a diskusie o ekológii
Osvetový program, súťaže, prednášky a diskusie o ekológii a živote bez odpadu ponúka Deň Zeme, ktorý sa bude konať v Štúrove 26. apríla na pešej zóne. Podujatiu predchádzali viaceré ekologické i kultúrne aktivity.
viac
27.04.2019
Deň Zeme si pripomínajú súťažami i čistením mesta
Súťažami pre školy s environmentálnou tematikou, prezentáciou lesov v Mestskom parku a čítaním i kreslením v Novohradskej knižnici v rámci projektu Les ukrytý v knihe si v piatok v Lučenci pripomínajú Deň Zeme a vody.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.87 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %