Štvrtok 23.05.2024
Dnes má meniny 
Želmíra
°C
25.04.2016 09:47

Deň Zeme a vody v Lučenci


Snímka: (r)


Priblížiť obyvateľom mesta Lučenec dôležitosť ekológie a zdravého životného prostredia bolo mottom podujatia venovaného Dňu Zeme a vody. Na Námestie republiky prišli stovky detí z miestnych základných škôl.


V stánkoch venovaných ochrane životného prostredia, triedeniu odpadu a starostlivosti o okolie deti získavali informácie a dozvedali sa, ako môžu ony priložiť ruku k dielu a správať sa priateľsky k prírode.

ENVI-PAK počas podujatia informoval o dôležitosti a správnom triedení odpadu a umožnil účastníkom zistiť, či sú pre Zem záťažou alebo pomocou. Krátky dotazník ich už po niekoľkých otázkach zaradil do skupiny eko bohov, eko sapiens, eko lenivcov alebo eko vrahov. Každý sa potom dozvedel, čo ešte môže na svojom správaní zlepšiť, aby pomohol chrániť životné prostredie. Tí najlepší boli odmenení silikónovými náramkami a nálepkami. Deti vedeli odpovedať na otázky ohľadom triedenia odpadu, mnohé však prekvapili informácie o tom, čo sa s odpadom deje po vytriedení a čo všetko sa z vytriedeného odpadu dá vyrobiť.

Účasť na podujatí je súčasťou vzdelávacích aktivít, ktoré ENVI-PAK ako organizácia zodpovednosti výrobcov organizuje pre verejnosť. Propagáciou triedenia odpadu a zvyšovaním množstiev vytriedeného odpadu sa dosiahne nielen to, že bude menej smetí končiť na skládkach, ale mesto ušetrí i peniaze za zber odpadu. Čím viac budú obyvatelia triediť, tým viac prostriedkov na financovanie triedeného zberu od organizácie ENVI-PAK mesto dostane.

Autor: (r)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.04.2017
Musí vznikať toľko odpadu? Zmeňme svoje nákupné správanie.
Nákup nových džínsov? Ďalšie topánky? Modernejší mobil? Každý nákup odnášate v papierovej taške alebo novej igelitke? Denne nakupujeme množstvo výrobkov a s nimi aj obaly, ktoré sa skôr či neskôr stanú odpadom.
viac
12.02.2018
Ako vzdelávajú obyvateľstvo jednotlivé slovenské OZV
Organizáciám zodpovednosti výrobcov pre obaly i neobaly sme položili otázky o ich propagačných a vzdelávacích aktivitách v zazmluvnených obciach a mestách. Tak ako im to vyplýva zo zákona o odpadoch. Z ôsmich OZV s platnými autorizáciami odpovedalo šesť. Neodpovedali OZV E-cycling a OZV RECobal.
viac
15.06.2022
Najväčšiu odpadovú položku v slovenských domácnostiach tvorí plast
Najväčšiu odpadovú položku v slovenských domácnostiach tvorí plast, napriek tomu ho mnoho ľudí nevie triediť. Vyplýva to z prieskumu Organizácie zodpovednosti výrobcov (OZV) Envi-Pak. OZV Envi-Pak v tejto súvislosti vyzvala na zodpovednejšie triedenie.
viac
03.12.2022
Handlovská kapustnica 2022! Poďte s nami rozdávať radosť chutne a ekologicky
Tradičné benefičné podujatie Handlovská kapustnica je späť v prezenčnej forme! Počas pandémie sa konali kapustnice po dva roky v komornej atmosfére podľa platných opatrení.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %