Utorok 09.08.2022
Dnes má meniny 
Ľubomíra
°C
11.10.2016 01:02

Cyklochodník predĺžia až do Liptovskej Ondrašovej


Snímka zdroj: (mikulas.sk).


Niekoľkokilometrový úsek cyklochodníka popri Váhu v Liptovskom Mikuláši, ktorý je súčasťou veľkého slovensko-poľského projektu postupného budovania Historicko-kultúrno-prírodnej cesty okolo Tatier, radnica predĺži o ďalších 1400 metrov.


V súčasnosti končí cyklochodník pri Palúčanskom moste, po realizácii prác povedie až do Liptovskej Ondrašovej.      

Výstavba ďalších cyklistických úsekov na poľskej a slovenskej strane Tatier, môže aj vďaka schváleniu monitorovacím výborom začať už na jar 2017. Vo vlajkovom projekte Euroregiónu Tatry bude vybudovaných ďalších 60 kilometrov cyklistických trás a infraštruktúra pre cyklistov. "V Liptovskom Mikuláši pribudne cyklopeší chodník od okružnej križovatky pri Palúčanskom moste po pravostrannej hrádzi Váhu, smerom do Liptovskej Ondrašovej v dĺžke 1,4 kilometra," uviedol primátor Ján Blcháč. Projekt finančne zabezpečia z externých zdrojov.      

"Pripravené máme aj riešenie, aby bola táto mestská časť, mimochodom už druhá v meste, napojená na takto vybudovaný cyklochodník. V budúcoročnom rozpočte má mesto záujem vyčleniť finančné prostriedky na projektovú dokumentáciu a realizáciu prípojnej trasy z Ondrašovej k cyklochodníku na hrádzi," vysvetlila Jana Kormaníková z mestského úradu v Liptovskom Mikuláši. Vďaka tomuto kroku radnica podľa nej vyrieši možnosť bezpečného presunu cyklistov z a do tejto mestskej časti.      

Okrem dopravnej funkcie má Cesta okolo Tatier približovať a propagovať najvzácnejšie historické, kultúrne a prírodné hodnoty, ako aj malebnosť krajiny, ktorá až doteraz nebola pre obyvateľov alebo turistov sprístupnená.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.06.2020
Otvorenie prvého úseku cyklochodníka v Leviciach
Symbolicky na Svetový deň bicyklov dňa 3. júna sa uskutočnilo slávnostné otvorenie cyklochodníka na Pereckej ulici v Leviciach.
viac
07.07.2020
V L. Mikuláši pribudne ďalší úsek vnútromestskej cyklotrasy
Mesto Liptovský Mikuláš plánuje v budúcom roku vybudovať ďalší úsek vnútromestskej cyklotrasy v dĺžke takmer pol kilometra. Na stavebné práce získala radnica 88 000 eur z externých zdrojov.
viac
04.09.2020
Prvé kilometre vnútromestskej cyklotrasy už slúžia verejnosti
Prvé dve časti vnútromestskej cyklotrasy v Liptovskom Mikuláši v dĺžke 2,4 kilometra odovzdali v piatok do užívania verejnosti. Cestička pre cyklistov má po dobudovaní slúžiť ako ekologická alternatíva dopravy v meste.
viac
12.04.2022
V Liptovskom Mikuláši otvorili ďalšiu časť mestskej cyklotrasy
Mestská cyklotrasa v Liptovskom Mikuláši je od pondelka o kilometer dlhšia. Novootvorený úsek prepája mesto s časťou Liptovská Ondrašová. Verejnosť sa navyše prevezie cez doposiaľ nedostupný lužný les.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.80 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.10 %