Sobota 08.08.2020
Dnes má meniny 
Oskar
°C
11.10.2016 01:02

Cyklochodník predĺžia až do Liptovskej Ondrašovej


Snímka zdroj: (mikulas.sk).


Niekoľkokilometrový úsek cyklochodníka popri Váhu v Liptovskom Mikuláši, ktorý je súčasťou veľkého slovensko-poľského projektu postupného budovania Historicko-kultúrno-prírodnej cesty okolo Tatier, radnica predĺži o ďalších 1400 metrov.


V súčasnosti končí cyklochodník pri Palúčanskom moste, po realizácii prác povedie až do Liptovskej Ondrašovej.      

Výstavba ďalších cyklistických úsekov na poľskej a slovenskej strane Tatier, môže aj vďaka schváleniu monitorovacím výborom začať už na jar 2017. Vo vlajkovom projekte Euroregiónu Tatry bude vybudovaných ďalších 60 kilometrov cyklistických trás a infraštruktúra pre cyklistov. "V Liptovskom Mikuláši pribudne cyklopeší chodník od okružnej križovatky pri Palúčanskom moste po pravostrannej hrádzi Váhu, smerom do Liptovskej Ondrašovej v dĺžke 1,4 kilometra," uviedol primátor Ján Blcháč. Projekt finančne zabezpečia z externých zdrojov.      

"Pripravené máme aj riešenie, aby bola táto mestská časť, mimochodom už druhá v meste, napojená na takto vybudovaný cyklochodník. V budúcoročnom rozpočte má mesto záujem vyčleniť finančné prostriedky na projektovú dokumentáciu a realizáciu prípojnej trasy z Ondrašovej k cyklochodníku na hrádzi," vysvetlila Jana Kormaníková z mestského úradu v Liptovskom Mikuláši. Vďaka tomuto kroku radnica podľa nej vyrieši možnosť bezpečného presunu cyklistov z a do tejto mestskej časti.      

Okrem dopravnej funkcie má Cesta okolo Tatier približovať a propagovať najvzácnejšie historické, kultúrne a prírodné hodnoty, ako aj malebnosť krajiny, ktorá až doteraz nebola pre obyvateľov alebo turistov sprístupnená.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.06.2016
Stovky motorkárov z celého sveta zavítajú do Liptovského Mikuláša
Liptovský Mikuláš sa v týchto dňoch stáva dejiskom svetového stretnutia mototuristov. Akcia s názvom FIM Rally 2016 sa na Slovensku uskutoční po prvý raz. Hlavnému programu budú venované dni od 29. júna do 1. júla v Liptovskom Mikuláši.
viac
24.08.2016
Oldtimer Rallye Tatry bude tento rok v znamení vody
Oldtimer Rallye Tatry je právom považovaná za najnáročnejšiu veteránsku akciu pre fajnšmekrov, ktorí majú odvahu svojich miláčikov preháňať po súčasných prehustených cestách pomedzi neraz bezohľadných účastníkov cestnej premávky.
viac
05.06.2020
Otvorenie prvého úseku cyklochodníka v Leviciach
Symbolicky na Svetový deň bicyklov dňa 3. júna sa uskutočnilo slávnostné otvorenie cyklochodníka na Pereckej ulici v Leviciach.
viac
07.07.2020
V L. Mikuláši pribudne ďalší úsek vnútromestskej cyklotrasy
Mesto Liptovský Mikuláš plánuje v budúcom roku vybudovať ďalší úsek vnútromestskej cyklotrasy v dĺžke takmer pol kilometra. Na stavebné práce získala radnica 88 000 eur z externých zdrojov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.71 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.28 %