Streda 29.11.2023
Dnes má meniny 
Vratko
°C
28.04.2023 10:35

Cyklobusy v ŽSK budú premávať do piatich cykloturistických destinácií


Cyklobus.


Cyklobusy začnú v Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) premávať v sobotu (29. 4.). Dvaja dopravcovia zabezpečia počas sezóny ich trasy do piatich cykloturistických destinácií. Informovala o tom hovorkyňa ŽSK Eva Lacová.


Doplnila, že cena za prepravu bicykla zostáva vo výške 50 centov a cestujúci zaplatia obyčajné cestovné podľa tarifných podmienok dopravcov. "Aj napriek náročnej situácii, v ktorej sa samosprávy momentálne nachádzajú, pokračujeme vo financovaní cyklobusov. Verím, že cestujúci tento fakt využijú a náš kraj sa opäť stane vyhľadávaným cykloturistickým cieľom," uviedla predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.

Spoločnosť SAD Žilina začne posledný aprílový víkend jazdiť do lokalít Terchová, Nová Bystrica a Turčianske Teplice. "Cyklobusové spoje budú premávať v sobotu, v nedeľu a vo sviatok do 1. októbra 2023. V termíne od 7. júla do 25. augusta 2023 budú jazdiť aj v piatok. V cestovných poriadkoch došlo k úprave v prípade cyklobusov do Terchovej a Novej Bystrice, pričom je vynechaná zastávka Žilina, Kysucká. Dôvodom je uzatvorenie podchodu na Kysuckej ulici," vysvetlila hovorkyňa ŽSK.

Cyklobusy dopravcu Arriva Liorbus začnú jazdiť od soboty 3. júna. "Na Orave budú jazdiť cez víkendy, sviatky a denne počas letných prázdnin. Na Liptove budú premávať počas víkendov a sviatkov. Cyklobusová sezóna sa na Orave končí 30. septembra a na Liptove 24. septembra," dodala Lacová s tým, že podrobné informácie o cyklobusoch a cestovné poriadky nájdu záujemcovia na webových stránkach zmluvných prepravcov.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.04.2017
Cyklobusy vyrazia na cesty aj tento rok. Čaká ich nová trasa
Aj tento rok pripravila Žilinská župa v spolupráci so zmluvným dopravcom SAD Žilina unikátnu možnosť prepravy pre cyklistov a ich dvojkolesových spoločníkov.
viac
03.06.2020
Cyklobusy v ŽSK vyrazia na cesty najbližší víkend
Cyklobusy v Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) vyrazia na cesty v sobotu 6. júna. Podľa hovorkyne ŽSK Martiny Remencovej odložili ich prvú jazdu pre mimoriadnu situáciu okolo nového koronavírusu o niekoľko dní.
viac
04.06.2021
Prvé jazdy cyklobusov v ŽSK odštartujú letnú cyklistickú sezónu už túto sobotu
V Žilinskom samosprávnom kraji sa nachádza takmer jedna pätina slovenských cyklotrás. Od soboty 5. júna budú vybrané cyklotrasy na Kysuciach, Orave, Liptove i Turci opäť prístupnejšie pre širšiu cyklistickú verejnosť.
viac
26.04.2022
SAD Žilina spustí so ŽSK ôsmu cyklobusovú sezónu
Spoločnosť SAD Žilina spustí ôsmu cyklobusovú sezónu spoločne so Žilinským samosprávnym krajom (ŽSK) od nedele 1. mája. Podľa hovorkyne SAD Žilina Ivany Strelcovej budú cyklobusy premávať do lokalít Terchová, Nová Bystrica a Turčianske Teplice.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.98 %