Pondelok 27.05.2024
Dnes má meniny 
Iveta
°C
11.05.2023 08:25

Cyklistov v kraji opäť prevezú cyklobusy aj vybrané pravidelné linky


Snímka zdroj: (tasr).


Priaznivci cyklistiky v Košickom kraji budú mať opäť možnosť dostať sa autobusom do turistických lokalít v regiónoch.


Špeciálny cyklobus bude premávať do vinohradníckej oblasti Tokaj a cyklopreprava bude súčasťou viacerých pravidelných autobusových spojov smerom na Spiš, Zemplín, Gemer a v rámci Abova. Informovala o tom Krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus.

Prvý "Cyklobus na Tokaj" vypravia v sobotu 13. mája. S prepravnou kapacitou 30 bicyklov bude premávať každú sobotu počas mája a júna na trase Košice – Slanec – Čerhov - Borša – Streda nad Bodrogom a späť. K dispozícii bude aj peším turistom. Lístky si záujemcovia môžu kúpiť osobne v Regionálnom informačnom bode na Hlavnej 48 v Košiciach alebo online na stránke vylety.kosiceregion.travel.

Bicyklom na Spiš, Gemer a Abov sa bude možné dopraviť spoločnosťou eurobus, vybrané autobusy budú mať nosiče na šesť bicyklov. "Prvé autobusové spojenie ponúkajúce možnosť prepravy bicyklov na pravidelnej linke 801409 s trasou Košice – Gelnica a späť bude v prevádzke od 3. júna do 30. septembra 2023 vždy počas víkendov a sviatkov," uviedol vedúci odboru prímestskej a mestskej dopravy autodopravcu Rudolf Dzuruš. Výlučne soboty budú patriť pravidelnému spojeniu na linke 802431, ktoré prevedie cyklistov po Above do Zlatej Idky, či na linke 802437 do Kostolian nad Hornádom od 1. júna do 30. septembra. V danom období bude počas sobôt premávať s cyklonosičom aj autobus na pravidelnej linke 808405 smerujúci do Rožňavy. Prepravu bicykla si môžu návštevníci zakúpiť priamo u vodiča.

O niečo väčšia prepravná kapacita bude na autobusových linkách 810438 na trase Spišská Nová Ves – Čingov – Kopanec sedlo – Stratená – Dobšinská ľadová jaskyňa – Dedinky – Palcmanská Maša. "Autobusové spoje smerujúce do Slovenského raja budú ako minulé roky vybavené cykloprívesom s kapacitou 15 bicyklov. Novinkou v porovnaní s predošlými sezónami je, že budú v prevádzke denne, aj počas víkendov aj štátnych sviatkov v časovom období od 1. júla do 3. septembra," uviedla Michaela Kriváňová, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Slovenský raj & Spiš.

Spoločnosť Arriva Michalovce ponúka cykloprepravu s kapacitou šesť bicyklov smerom na Zemplín na pravidelnej linke 809401 Košice - Remetské Hámre a na Tokaj na linke 811407 Košice – Malá Tŕňa. Dostupné budú denne od 3. júna do 15. októbra, pričom spojenie na Zemplín bude počas víkendov a sviatkov zachádzať až k Morskému oku. "Lístky na cykloprepravu je možné si zakúpiť priamo u vodiča, no zároveň je možná rezervácia miesta vopred na telefónnom čísle dispečingu spoločnosti +421-905-931-945, najneskôr do 15.00 h predo dňom cykloprepravy," priblížil dopravný riaditeľ spoločnosti Milan Kučma.

Prepravu cyklistov ponúka KSK v spolupráci s regionálnymi dopravcami a pod gesciou Košice Región Turizmus.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.12.2018
Tretie ocenenie pre Košice Región Turizmus v roku 2018
Krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus (KRT) získala tretie ocenenie v tomto roku.
viac
15.12.2018
Výzvy na rok 2019 sú vyhlásené
V Košickom kraji vyhlásili výzvy na podporu rozvoja turizmu pre rok 2019. Na podporu projektov rozvíjajúcich cestovný ruch v Košickom kraji pôjde v budúcom roku 120-tisíc eur.
viac
23.04.2020
Košice Región Turizmus ponúka okolo 250 virtuálnych prehliadok
Spolu do 250 turistických atrakcií prevažne v Košickom samosprávnom kraji vrátane pamiatok UNESCO si možno pozrieť prostredníctvom virtuálnych prehliadok krajskej organizácie cestovného ruchu Košice Región Turizmus (KRT).
viac
09.01.2023
Na Kojšovskú hoľu začne od soboty premávať skibus s rozšírenou ponukou
Na Kojšovskú hoľu začne od soboty (14. 1.) premávať z parkoviska Zlatá Idka skibus. Vypravovať ho budú pravidelne počas víkendových a prázdninových dní. Informovala o tom krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus (KRT).
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %