Nedeľa 18.04.2021
Dnes má meniny 
Valér
°C
24.02.2021 11:20

Covid dotácie pre neziskové organizácie pôsobiace v kultúre


Ministerstvo kultúry SR.


Ministerstvo kultúry na špeciálne zriadenej podstránke zverejnilo pre oprávnených žiadateľov aj dotačnú kalkulačku na základe toho zistia, v akej výške majú nárok na dotáciu.


Na podstránke je zároveň zverejnený aj celý postup pri podávaní žiadosti. Výzvu ministerstvo kultúry spustí v najbližších dňoch a oprávnení žiadatelia si tak dovtedy môžu predpripraviť potrebné náležitostí.

Na webovej stránke ministerstva nájdu už teraz oprávnení žiadatelia potrebné informácie, ale aj najčastejšie otázky a odpovede či odporúčania. Ministerstvo na špeciálne zriadenej podstránke zverejnilo aj dotačnú kalkulačku, do ktorej žiadatelia, podľa typu účtovníctva, vpíšu všetky potrebné údaje. Na základe toho zistia, v akej výške majú nárok na dotáciu. Na podstránke je zároveň zverejnený aj celý postup pri podávaní žiadosti. Výzvu ministerstvo kultúry spustí v najbližších dňoch a oprávnení žiadatelia si tak dovtedy môžu predpripraviť potrebné náležitostí.

Žiadateľom dlhodobo profesionálne pôsobiacim v sektore kultúry ministerstvo cez dotáciu preplatí 20 % ročných prevádzkových nákladov a 80 % medziročného rozdielu v príjmoch z kultúrnej činnosti, ktorých príčinou je pandémia COVID-19.

Oprávnenými žiadateľmi budú občianske združenia, neziskové organizácie a nadácie fungujúce ako divadlá, profesionálne hudobné a tanečné telesá, prevádzkovatelia kultúrnych priestorov, organizátori rôznych kultúrnych workshopov a vzdelávania, ktoré vznikli pred 1. 1. 2020 a dlhodobo pôsobia v rámci sektora kultúry. Maximálna výška požadovanej dotácie na jedného žiadateľa môže byť 50 000 eur, a to vždy na základe jeho špecifických finančných parametrov.

Autor: (culture.gov.sk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.06.2020
Výzva rezortu kultúry na kultúru znevýhodnených skupín
Ministerstvo kultúry SR zverejnilo Výzvu na podporu projektov z programu Kultúra znevýhodnených skupín na rok 2020 v rámci dotačného systému ministerstva na rok 2020.
viac
07.10.2020
Dotácia MK by mohla ísť aj na odstránenie následkov mimoriadnych udalostí
Ministerstvo kultúry (MK) SR by mohlo poskytnúť dotáciu zo štátneho rozpočtu aj na odstraňovanie následkov či znižovanie negatívnych vplyvov mimoriadnych situácií na oblasť kultúry, ako aj na podporu a rozvoj mediálnej výchovy vrátane boja proti dezinformáciám.
viac
30.01.2021
Finančná podpora pre neziskové subjekty v kultúre  
Rezort kultúry žiadateľom dlhodobo profesionálne pôsobiacim v sektore kultúry ministerstvo kultúry cez dotáciu preplatí 20% ročných prevádzkových nákladov a 80 % medziročného rozdielu v príjmoch z kultúrnej činnosti, ktorých príčinou je pandémia COVID-19.
viac
03.03.2021
Ministerstvo kultúry spustilo PomahameKulture.sk
Ministerstvo kultúry SR spustilo finančnú pomoc pre neziskové organizácie v kultúrno-kreatívnom priemysle.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.65 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.65 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %