Sobota 27.11.2021
Dnes má meniny 
Milan
°C
08.11.2021 02:35

Budúci týždeň spustia revitalizáciu parčíka na Radlinského


Parčík na Radlinského, ilustračná snímka (tasr)


Mesto Bratislava budúci týždeň začne s revitalizáciou parčíka na Radlinského. Po obnove má získať viac zelene i nový verejný priestor s pobytovou funkciou.


"Návrh projektu od začiatku rátal so zachovaním čo najväčšieho počtu súčasných stromov. Niektoré stromy v zlom zdravotnom stave určili dva arboristické posudky na odstránenie z bezpečnostných dôvodov," spresnilo hlavné mesto. Tieto však budú nahradené ešte väčším počtom stromov, ktoré majú v dospelosti znásobiť zelenú plochu verejného priestoru.

"Pätnásť stromov v zlom zdravotnom stave vymeníme za 20 nových stromov," deklaruje magistrát. Kry, ktoré boli doteraz v parčíku na rozlohe 126,2 štvorcového metra (m2), sa rozšíria na plochu 657,8 m2. Zároveň budú mať výšku nasadenia koruny minimálne 2,5 metra. Budú teda pôsobiť skôr ako stromy.       

"Kombinácia týchto krov vytvorí etážovú zeleň, ktorá komplexne prekryje tento priestor korunami stromov. Časť pôvodnej trávnatej plochy nahradí mlat pre zlepšenie pobytu a pohybu a časť nahradia kvalitné pokryvné rastliny na ploche 992,2 m2," spresnila samospráva. Mlatové povrchy, bežne používané v zatienených plochách pod stromami, majú zabezpečiť aj zadržiavanie zrážkovej vody a jej postupné odparovanie, a tým ochrániť priestor pred prehrievaním.       

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.07.2017
Bratislava pokračuje v revitalizácii Námestia slobody
Od spustenia 1. etapy revitalizácie Námestia slobody došlo koncom mája už k značnému zlepšeniu stavu námestia, pričom práce na jeho revitalizácii stále pokračujú.
viac
19.10.2017
Námestie slobody rozžiaria lampióny
Už po tretíkrát ožije Námestie slobody kultúrou. V piatok 20. októbra hlavné mesto pozýva od 18. do 20. hodiny rodičov s deťmi, žiakov aj mládež do tohto priestoru, ktorý bude v tento večer lákať svetlom z cca 100 lampiónov. Rozsvietená bude aj fontána Družba, ktorá je dominantou námestia.
viac
15.03.2021
Areál ŠKP v Dúbravke majú obnoviť a dobudovať na športový komplex
Na mieste chátrajúceho areálu Športového centra polície v bratislavskej Dúbravke by mal vzniknúť moderný športový komplex, v ktorom popri zachovanom futbalovom štadióne vyrastie dvojpodlažná hala pre loptové a úpolové športy, atletický štadión i strelnica.
viac
05.05.2021
Medickú záhradu v Starom Meste čaká revitalizácia
Medickú záhradu, národnú kultúrnu pamiatku, v bratislavskom Starom Meste čaká revitalizácia. Mestská časť poukazuje na to, že za posledných 20 rokov sa v tomto mestskom parku vykonali len tzv. kozmetické úpravy. Počas prác bude záhrada naďalej prístupná verejnosti, avšak s miernymi obmedzeniami.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.66 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.60 %