Sobota 16.01.2021
Dnes má meniny 
Kristína
°C
19.03.2019 11:35

Bratislavská župa ako prvá spúšťa program pre stážistov


Bratislavský samosprávny kraj - logo


Trinásť stážistov má možnosť si vyskúšať prácu vo verejnej sfére. Bratislavský samosprávny kraj ako prvý spomedzi všetkých krajov spúšťa komplexný program pre stážistov. Ide o študentov stredných a vysokých škôl, ktorí svoju stáž začnú od 1. apríla 2019.


  „Rozhodli sme sa pre takýto krok ako prvá župa a spolu hľadáme až 13 stážistov, ktorí budú stážovať na piatich odboroch, plus v kancelárii predsedu a na Útvare riaditeľa úradu. Našim zámerom je viac vtiahnuť mladých ľudí do verejného sektoru, zvýšiť ich záujem o túto prácu a rozšíriť im obzory o tom, čo všetko úrad robí a v akých oblastiach. Študenti tak môžu získať nové zručnosti a prax a možno niektorí zistia, že našli svoje budúce uplatnenie sa,“ ozrejmil predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

Bratislavská župa je prvým samosprávnym krajom na Slovensku, ktorý otvára svoje brány študentom. Župa hľadá stážistov na obdobie 4-5 mesiacov na odbory zdravotníctva, sociálnych vecí, školstva, mládeže a športu, cestovného ruchu a kultúry, financií, ďalej na Útvar riaditeľa úradu a do Kancelárie predsedu. Svoj životopis a motivačný list treba poslať do piatkového poludnia, teda do 22.3.2019 do 12:00. Termín nástupu je 1. apríl 2019. Študenti si môžu zarobiť 3 eurá na hodinu, odpracovať môžu však maximálne 60 hodín. Úspešní uchádzači budú informovaní telefonicky najneskôr 26. marca 2019.

Podmienkou je byť študentom strednej školy alebo študentom 2. až 4. ročníka vysokej školy. Životopis a motivačný list treba je potrebné poslať na príslušnú adresu oblasti, kam chce ísť študent stážovať.

Kancelária predsedu – peter.olah@region-bsk.sk

Útvar riaditeľa úradu – sekretariat.riaditela@region-bsk.sk

Odbor financií – zuzana.kadnarova@region-bsk.sk

Odbor cestovného ruchu a kultúry – maria.kundratova@region-bsk.sk

Odbor školstva, mládeže a športu – simona.novanska@region-bsk.sk

Odbor sociálnych vecí – marica.sikova@region-bsk.sk

Odbor zdravotníctva – jana.jezikova@region-bsk.sk

 Viac informácií v priloženej grafike.

Autor: (ts-bsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.06.2016
Župné školy súčasťou Európskeho samitu regiónov a miest
Počas „Župného štvrtku“ predstavili zástupcovia župy a škôl najprv výstavu fotografií študentov a následne aj program podujatia DANUBE UP 2016.
viac
10.09.2016
Víkend plný športu pre všetkých
Oslava športu, zdravého životného štýlu a prezentácia rôznych druhov športových aktivít. To všetko prinesie druhý ročník podujatia Bratislava, športujúce mesto, ktoré privíta športových nadšencov druhý septembrový víkend a to pod holým nebom v Sade Janka Kráľa.
viac
22.11.2018
Nové strechy v Senci
Župná Stredná odborná škola automobilová a podnikania na Kysuckej 14 v Senci dostala nový vrchný šat. Koncom októbra bola ukončená oprava striech na jej troch objektoch v celkovej hodnote takmer 140 tisíc eur.
viac
30.08.2019
Nový školský rok s takmer 4000 župnými prvákmi
V tomto školskom roku do škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja pribudne od 2. septembra takmer 4-tis. prvákov
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.75 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.05 %