Pondelok 19.04.2021
Dnes má meniny 
Jela
°C
05.01.2019 02:05

Beskydsko-Javornícku bežeckú magistrálu začali upravovať, pribudne aj stopa


Ilustračná snímka, zdroj: zilinskyturistickykraj.sk


Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) začal v týchto dňoch s úpravou terénu Beskydsko-Javorníckej lyžiarskej bežeckej magistrály. Hovorkyňa ŽSK Martina Remencová TASR informovala, že keď sa zlepší počasie, pribudne aj stopa.


Ako prvý upravili úsek Melocík – Kasárne. V piatok (4. 1.) a sobotu pripravujú úsek Melocík - Semeteš. „Už počas trojkráľového víkendu si tak budú môcť bežkári vychutnať výhľady na zasnežené Javorníky. Bohatá snehová nádielka sa postará o pravú zimnú atmosféru,“ uviedla hovorkyňa.       

ŽSK upravuje stopu z Makova - Kasární až na Husárik v Čadci. Slovenská stopa sa na Kasárňach napojí na českú. Vytvára tak prepojenie oboch republík po hrebeni Javorníkov v celkovej dĺžke asi 60 kilometrov.       

Pre milovníkov bežeckého lyžovania sú všetky informácie dostupné na webovej stránke kraja www.zilinskazupa.sk v sekcii Bežkoservis. Informačný servis Beskydsko–Javorníckej magistrály je aj na Facebooku.      

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.04.2016
Oslavujeme Deň Zeme. Zistite, akú ekologickú stopu zanechávate
22. apríl je významným dňom, ktorý je venovaný našej Zemi. Podľa štatistiky Eurostatu, ktorá mapovala produkciu komunálneho odpadu v jednotlivých európskych krajinách v rokoch 1995 – 2014, stúplo Slovensko v produkcii odpadu o 9 %, a to z 295 kg na osobu na 321 kg.
viac
13.01.2017
Z cyklochodníka vznikla cestička pre bežkárov
Vďaka vhodným poveternostným podmienkam vznikla od 6. januára na cyklochodníku v Liptovskom Mikuláši stopa pre bežecké lyžovanie.
viac
16.11.2018
Žilinská župa sa pustila do revitalizácie Slanického ostrova
Vedenie Žilinskej župy chce Slanický ostrov skrášliť a upraviť. Prvým krokom je čistenie ostrova. V týchto dňoch sa odstraňujú náletové dreviny v tej časti ostrova, ktorá smeruje do Námestova.
viac
23.01.2021
Beskydsko-Javornícka magistrála je pripravená na bežkovanie
Trať Beskydsko-Javorníckej lyžiarskej bežeckej magistrály strojovo upravili a je pripravená nasledujúci víkend. Podľa hovorkyne Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Martiny Remencovej je upravená celá trasa magistrály Husárik - Semeteš - Melocík - Kasárne - Stratenec.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.65 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.65 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %