Štvrtok 22.04.2021
Dnes má meniny 
Slavomír
°C
13.01.2021 08:40

BBSK zrekonštruuje Dom osvety v Rimavskej Sobote


Ilustračná snímka: (tasr).


Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) zrekonštruuje Dom osvety na Jesenského ulici v Rimavskej Sobote. Informovala o tom hovorkyňa kraja Lenka Štepáneková, podľa ktorej kompletnou rekonštrukciou prejde celý objekt od divadelnej sály, cez šatne, toalety, kancelárske aj vstupné priestory.


„Objekt je v súčasnosti vo veľmi zlom stave, najmä divadelná sála, ktorá pred niekoľkými rokmi vyhorela. V súčasnosti ju nie je možné využívať na žiadne organizovanie kultúrno-spoločenských podujatí pre verejnosť. Čiastočne sú využívané priľahlé miestnosti ako napríklad tvorivá dielňa, alebo kancelárie na prenájom,“ priblížila Štepáneková.

Podľa BBSK je rekonštrukcia rimavskosobotského Domu osvety jedným z troch tohtoročných nosných investičných projektov v oblasti kultúry, na ktoré kraj vyčlenil prostriedky. Ďalšími dvoma sú nová stála expozícia v Thurzovom dome Stredoslovenského múzea v Banskej Bystrici a pokračujúca obnova Krajskej knižnice Ľudovíta Štúra vo Zvolene.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.10.2020
Do obnovy Thurzovho domu investuje BBSK viac ako pol milióna eur
Fasáda Thurzovho domu na Námestí SNP v Banskej Bystrici, ktorý má v správe Stredoslovenské múzeum (SSM), sa po desaťročiach dočkala náležitej odbornej obnovy.
viac
23.12.2020
Michalovce budú rekonštruovať plaváreň za štyri milióny eur
Jednou z investičných akcií mesta Michalovce plánovaných na rok 2021 je rekonštrukcia mestskej plavárne.
viac
07.01.2021
BBSK plánuje investície v oblasti kultúry vo výške okolo 3,68 milióna eur
Nová stála expozícia v Thurzovom dome Stredoslovenského múzea (SSM) v Banskej Bystrici, pokračujúca obnova Krajskej knižnice Ľudovíta Štúra vo Zvolene a rekonštrukcia Robotníckeho domu v Rimavskej Sobote sú tri nosné investičné projekty.
viac
01.02.2021
Budovu bývalého mlyna chce radnica zmeniť na multifunkčný priestor
Viac ako dvadsať rokov nevyužívanú budovu niekdajšieho mlyna chce mesto Veľký Šariš zmeniť na multifunkčný priestor. Objekt so šiestimi podlažiami, každé s rozlohou približne 900 štvorcových metrov, radnica kúpila koncom minulého roka za 150 000 eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.65 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.65 %