Utorok 19.01.2021
Dnes má meniny 
Drahomíra, Mário
°C
13.01.2021 08:40

BBSK zrekonštruuje Dom osvety v Rimavskej Sobote


Ilustračná snímka: (tasr).


Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) zrekonštruuje Dom osvety na Jesenského ulici v Rimavskej Sobote. Informovala o tom hovorkyňa kraja Lenka Štepáneková, podľa ktorej kompletnou rekonštrukciou prejde celý objekt od divadelnej sály, cez šatne, toalety, kancelárske aj vstupné priestory.


„Objekt je v súčasnosti vo veľmi zlom stave, najmä divadelná sála, ktorá pred niekoľkými rokmi vyhorela. V súčasnosti ju nie je možné využívať na žiadne organizovanie kultúrno-spoločenských podujatí pre verejnosť. Čiastočne sú využívané priľahlé miestnosti ako napríklad tvorivá dielňa, alebo kancelárie na prenájom,“ priblížila Štepáneková.

Podľa BBSK je rekonštrukcia rimavskosobotského Domu osvety jedným z troch tohtoročných nosných investičných projektov v oblasti kultúry, na ktoré kraj vyčlenil prostriedky. Ďalšími dvoma sú nová stála expozícia v Thurzovom dome Stredoslovenského múzea v Banskej Bystrici a pokračujúca obnova Krajskej knižnice Ľudovíta Štúra vo Zvolene.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.06.2016
Po ostrej diskusii má okres Rimavská Sobota 952 000 eur na opravy ciest
Ostrá diskusia a nahnevaní krajskí poslanci z okresu Rimavská Sobota sprevádzali pondelňajšie (6. 6.) rokovanie Zastupiteľstva Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) v Banskej Bystrici.
viac
09.10.2020
Do obnovy Thurzovho domu investuje BBSK viac ako pol milióna eur
Fasáda Thurzovho domu na Námestí SNP v Banskej Bystrici, ktorý má v správe Stredoslovenské múzeum (SSM), sa po desaťročiach dočkala náležitej odbornej obnovy.
viac
23.12.2020
Michalovce budú rekonštruovať plaváreň za štyri milióny eur
Jednou z investičných akcií mesta Michalovce plánovaných na rok 2021 je rekonštrukcia mestskej plavárne.
viac
07.01.2021
BBSK plánuje investície v oblasti kultúry vo výške okolo 3,68 milióna eur
Nová stála expozícia v Thurzovom dome Stredoslovenského múzea (SSM) v Banskej Bystrici, pokračujúca obnova Krajskej knižnice Ľudovíta Štúra vo Zvolene a rekonštrukcia Robotníckeho domu v Rimavskej Sobote sú tri nosné investičné projekty.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.75 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.22 %