Sobota 20.07.2024
Dnes má meniny 
Iľja, Eliáš
°C
26.09.2022 08:25

BBSK získal na cyklotrasu z Poltára do R. Soboty ďalších takmer 5 miliónov eur


Ilustračná snímka: (tasr).


Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) získal z eurofondov dotáciu na druhú etapu cyklotrasy medzi Poltárom a Rimavskou Sobotou.


Kraj na vybudovanie takmer 21 kilometrov (km) dlhého úseku cyklotrasy získal viac ako 4,9 milióna eur. Uviedla to hovorkyňa BBSK Lenka Štepáneková.

Na prvú etapu cyklotrasy, ktorá spojí Poltár s obcou Hrnčiarska Ves, získal kraj ešte vlani dotáciu vo výške viac ako 1,6 milióna eur. Prvú časť cyklotrasy dlhú takmer 8 km má na základe výsledku verejného obstarávania vybudovať spoločnosť OHLA ZŠ z Brna. "Zmluva však zatiaľ nie je účinná, účinnosť nadobudne až po schválení procesu verejného obstarávania riadiacim orgánom. Celková zmluvná cena za túto etapu je 2.279.526 eur s DPH," priblížila Štepáneková.

BBSK sa podarilo získať dotáciu i na druhú etapu cyklotrasy, ktorá prepojí Hrnčiarsku Ves s Rimavskou Sobotou. Verejné obstarávanie na dodávateľa je aktuálne v procese vyhodnocovania ponúk. "Podpis zmluvy so zhotoviteľom predpokladáme koncom septembra. Celková cena diela bude známa až po ukončení verejného obstarávania a podpise zmluvy o dielo," dodala Štepáneková s tým, že dotácia na druhú etapu predstavuje viac ako 4 950 000 eur.

Myšlienka vybudovania cyklotrasy spájajúcej Poltár s Rimavskou Sobotou vznikla v roku 2013, keď BBSK od štátneho podniku Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) odkúpil za symbolické euro asi 30 km dlhú poltársku trať. Keďže je cyklotrasa vedená po historickej železničnej trati, výhodou je najmä jej úplná separácia od motorovej cestnej dopravy.

"So samotnou výstavbou by sme radi začali ešte v tomto roku, predpokladaný termín je november. Všetko však bude záležať od toho, ako rýchlo riadiaci orgán uskutoční povinné kontroly a my budeme môcť stavenisko odovzdať," skonštatovala Štepáneková.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.05.2021
Mobilné očkovanie rozširuje BBSK tento týždeň do okresu Krupina
Banskobystrický samosprávny kraj bude v priebehu tohto týždňa očkovať seniorov prostredníctvom mobilných očkovacích jednotiek v okresoch Poltár, Rimavská Sobota, Revúca a Krupina. O službu je záujem, určená je pre ľudí vo veku 60 a viac rokov.
viac
20.12.2021
BBSK získal vyše 1,7 milióna eur na cyklotrasu medzi Poltárom a R. Sobotou
Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) získal viac ako 1,7 milióna eur na vybudovanie I. etapy cyklotrasy medzi okresnými mestami Poltár a Rimavská Sobota. Potvrdila to hovorkyňa BBSK Lenka Štepáneková.
viac
20.10.2022
BBSK začína s prvou etapou výstavby cyklotrasy medzi Poltárom a R. Sobotou
Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) začne o pár týždňov s prvou etapou výstavby cyklotrasy medzi Poltárom a Rimavskou Sobotou.
viac
09.06.2023
Cyklotrasa z Poltára do R. Soboty bude drahšia, práce sa mierne predĺžia
Cyklotrasa, ktorá prepojí okresné mestá Poltár a Rimavská Sobota, bude drahšia a práce na jednej z etáp sa mierne predĺžia.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %