Nedeľa 23.06.2024
Dnes má meniny 
Sidónia
°C
17.02.2022 02:25

Bánovská samospráva chce postaviť nájomný bytový dom na Dubničke


Ilustračná snímka.


Samospráva Bánoviec nad Bebravou plánuje postaviť nájomný dom s 22 bytmi na sídlisku Dubnička. Využiť na to chce dotáciu z Ministerstva dopravy a výstavby SR a úver zo Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB). Financovanie stavby odobrili mestskí poslanci na svojom rokovaní v stredu (16. 2.).


Štvorpodlažný bytový dom s technickou infraštruktúrou postaví mesto na Svätoplukovej ulici. Vykurovať ho chce plynovým kotlom a solárnymi panelmi, vo viacerých bytoch plánuje umiestniť i rekuperačné jednotky.

"Postupne napĺňame zámer výstavby nájomného bytového domu, ktorý sme schválili ešte v roku 2019. Medzičasom sme dali vypracovať štúdiu bytového domu, uskutočnili sme verejné obstarávanie na dodávateľa stavby," priblížila primátorka Rudolfa Novotná.

Náklady na bytový dom a potrebnú technickú infraštruktúru podľa nej predstavujú 1.474.000 eur, z čoho obstarávacia cena na dom je vo výške 1.316.340 eur a 157.660 eur tvorí cena technickej vybavenosti.

Bytový dom by mal dodávateľ vybudovať do konca budúceho roka.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.06.2018
Bánovce nad Bebravou chcú postaviť kompostáreň na biologicky rozložiteľný odpad
Bánovce nad Bebravou majú záujem na pozemkoch v Dežericiach (okres Bánovce nad Bebravou) postaviť kompostáreň na biologicky rozložiteľný odpad (BRO). K dispozícii by mala byť nielen pre mesto, ale i okolité obce.
viac
04.10.2019
V meste pribudli ďalšie kryté stojiská na nádoby na odpad
Samospráva Bánoviec nad Bebravou umiestnila na území mesta ďalšie dve kryté uzamykateľné stojiská na kontajnery. Stojiská za takmer 15.000 eur pribudli na ulici Matice slovenskej a ulici Žitná, ich obstaranie financovala radnica z rozpočtu mesta. Informovala o tom v tlačovej správe.
viac
17.02.2020
Samospráva chce na Dubničke zriadiť komunitné centrum
Samospráva Bánoviec nad Bebravou plánuje zriadiť komunitné centrum. Vznikne v priestoroch Základnej školy Gorazdova na sídlisku Dubnička.
viac
12.01.2022
Bánovce nad Bebravou vybudujú kompostáreň na biologický odpad
Mesto Bánovce nad Bebravou vybuduje kompostáreň na spracovanie biologicky rozložiteľného komunálneho odpadu (BRKO). Investíciu v hodnote viac ako 1,1 milióna eur bude financovať z fondov Európskej únie. Informovala o tom na sociálnej sieti primátorka Rudolfa Novotná.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.66 %