Štvrtok 28.09.2023
Dnes má meniny 
Václav
°C
02.06.2023 11:40

Autobusovú stanicu bude prevádzkovať mesto, plánuje i jej obnovu


Snímka zdroj: (imhd.sk).


Autobusovú stanicu v Žiari nad Hronom bude prevádzkovať mesto. Samospráva vypovedala zmluvu pôvodnému nájomcovi, ktorým bola spoločnosť SAD Zvolen, od júna má stanicu v prenájme mestská spoločnosť Technické služby. Mesto o tom informovalo na svojej oficiálnej webovej stránke.


Autobusovú stanicu v Žiari nad Hronom roky prevádzkovala spoločnosť SAD Zvolen, mesto však nájomnú zmluvu na jar vypovedalo. "Stanica už zďaleka nespĺňa štandardy, ako by mala v dnešnej dobe vyzerať. Nájomca roky neinvestoval do modernizácie nástupišťa, ktoré generuje nie malé príjmy zo zastavenia každého jedného autobusu," skonštatoval primátor mesta Peter Antal. Aktuálne stanicu podľa mesta využíva desať aktívnych dopravcov zo Slovenska i Česka.

Prenájom autobusovej stanice mestským Technickým službám schválili poslanci mesta na aprílovom zasadnutí mestského zastupiteľstva. Samospráva začína stanicu prevádzkovať od začiatku júna, nájomná zmluva nemá časové obmedzenie. Mesto tiež pripravuje jej komplexnú rekonštrukciu, realizovať by ju chcelo v najbližších rokoch prostredníctvom fondov získaných cez takzvanú integrovanú územnú stratégiu. Príjmy generované z autobusového nástupišťa chce samospráva investovať aj do infraštruktúry v meste, a to konkrétne na opravy ciest či chodníkov.

Podľa Antala je Žiar nad Hronom jedno z mála miest na Slovensku, ktoré má vlastnú autobusovú stanicu. "V minulosti sme ju nepredali autobusovým dopravcom a nič také do budúcna ani neplánujeme," dodal primátor. Cieľom mesta je vytvoriť zo stanice moderný priestor, ktorý bude cestujúcim poskytovať vyšší komfort ako v súčasnosti.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.05.2016
Mesto akceptovalo požiadavky obyvateľov sťažujúcich sa na jarmok
Žiarska samospráva sa rozhodla vyjsť v ústrety nespokojným obyvateľom, ktorí nedávno iniciovali petíciu za presťahovanie žiarskeho jarmoku do inej lokality.
viac
15.01.2018
Do centra mesta chcú dostať viac zelene a kvetov
Žiarska samospráva chce v tomto roku dostať do centra mesta viac zelene. Primátor Peter Antal avizuje, že na Námestie Matice slovenskej by mali pribudnúť stromy aj kvety.
viac
03.01.2020
Hospodárenie mesta v roku 2019 hodnotí primátor ako úspešné
Hospodárenie mesta Žiar nad Hronom v roku 2019 hodnotí jeho primátor Peter Antal pozitívne. "Tento rok môžeme hodnotiť ako úspešný aj čo sa týka financií, aj čo sa týka investícií, ktoré sme robili," skonštatoval Antal.
viac
04.08.2020
Podvečer v hvezdárni venujú Milanovi Rastislavovi Štefánikovi
Dnešný podvečer bude v Krajskej hvezdárni a planetáriu Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom venovaný Milanovi Rastislavovi Štefánikovi. Počas prednášky začínajúcej sa o 17.00 h predstavia jeho osobnosť aj vedecké pôsobenie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.93 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %