Piatok 29.05.2020
Dnes má meniny 
Vilma
°C
06.06.2019 12:05

Parkovacia politika v centre pozornosti


Ilustračná snímka


Združenie miest a obcí Slovenska zorganizovalo 4. a 5. júna v Tatranskej Lomnici podujatia, zamerané výlučne na problematiku parkovacej politiky.


Kým obsahom prvého dňa podujatia, zorganizovaného formou seminára, bol tematický blok s názvom Riadenie parkovania v mestách a obciach, zameraný na teoretickú platformu riadenia parkovania, nasledujúci deň naň nadviazalo podujatie s názvom Riadenie parkovania - poznatky z praxe.

Na podujatí, ktoré sa konalo 4. júna, sa jeho účastníci – zástupcovia miest a obcí - oboznámili a informáciami o aktuálnom stave parkovania na Slovensku a s legislatívnym rámcom riadenia parkovania. Prednášajúci tiež poukázali na význam riadenia parkovania pre udržateľný rozvoj miest a obcí a poskytli aj odporúčania z praxe pri zavedení spoplatnenia parkovania.

Ďalšie podujatie (5. júna) bolo zamerané na aplikačnú prax v kombinácii so smart riešeniami na úseku riadenia parkovania v mestách a obciach. Pozostávalo z troch blokov: Smart technológie v samospráve, Praktické príklady využitia smart technológii v parkovaní a Smart budúcnosť pri regulácii parkovania a v doprave. Aktivity sa sústredili na informácie o možnostiach uplatnenia moderných technológií v cenových mechanizmoch pre úhradu parkovného s poukázaním na prínos prepojenia použitých technológií s centrálnym systémom riadenia parkovania. Účastníci sa tiež oboznámili s využitím monitorovacieho vozidla a smart cities technológií v doprave.

Obidve aktivity sú súčasťou Národného projektu Združenia miest a obcí Slovenska s názvom Modernizácia miestnej územnej samosprávy, ktorý ZMOS uakutočňuje v rámci operačného programu Efektívna verejná správa.

Výstupy z oboch dní podujatia sú verejne prístupné a publikované na webovej stránke národného projektu.

Autor: (zmos)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.12.2016
Mestu Bratislava prišlo 96 pripomienok k parkovacej politike
Hlavné mesto dostalo 96 pripomienok občanov k navrhovanej jednotnej parkovacej politike. Zaoberala sa nimi mestská dopravná komisia a na základe nich upravila pôvodný návrh všeobecne záväzného nariadenia (VZN) k parkovaniu.
viac
09.05.2017
Sociálna politika v trendoch a súvislostiach
Združenie miest a obcí Slovenska sa v rámci Centra sociálneho dialógu II. orientuje aj na sociálnu politiku.
viac
11.07.2019
Mesto zorganizovalo tábor pre deti zo sociálne slabších rodín
Mesto Poprad urobilo radosť 40 deťom z rodín v sociálnej alebo hmotnej núdzi. Začiatkom júla pre ne už po 17.-ty krát zorganizovalo tradičný osemdňový letný tábor v Tatranskej Lomnici. Tábor, ktorý je plne hradený z rozpočtu mesta, absolvujú deti vo veku od 6 do 14 rokov.
viac
09.11.2019
Betlehemy z celého Slovenska vystavujú v Galérii ÚĽUV
Ústredie ľudovej umeleckej výroby otvorilo v Tatranskej Lomnici novú výstavu pod názvom Betlehemy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.87 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %