Štvrtok 25.07.2024
Dnes má meniny 
Jakub, Timur
°C
13.06.2024 10:10

Mesto plánuje zriadiť rezidenčnú parkovaciu zónu v Tatranskej Lomnici


Ilustračná snímka, zdroj: TatryPortal.sk


Mesto Vysoké Tatry plánuje zriadiť rezidenčnú parkovaciu zónu v Tatranskej Lomnici. V rámci ďalšej etapy pilotného projektu preto v týchto dňoch pristúpila samospráva k vydávaniu dočasných bezplatných testovacích parkovacích kariet.


 Informovala o tom radnica na webovom sídle s tým, že do rezidentskej zóny vybrali v prvej fáze 35 vchodov v bytových domoch na sídlisku.         

"Tieto karty budú slúžiť do oficiálneho spustenia rezidentského parkovania hlavne pre potreby dopravného prieskumu - zmapovania nevyhnutného minimálneho počtu parkovacích miest potrebných pre pokrytie vašich potrieb," uviedla samospráva. Do oficiálneho spustenia projektu tak budú od 1. júla prebiehať v zóne pravidelné prieskumy obsadenosti parkovacích miest v kontexte vydaných parkovacích kariet. Jeho výsledky podľa mesta pomôžu určiť aj záujem o karty vydané na jednu bytovú jednotku. Cieľom je podľa mesta úspešné fungovanie vymedzenej parkovacej zóny v Tatranskej Lomnici.         

Po skončení tejto fázy samospráva plánuje pristúpiť k ďalším krokom, ako je osadenie zvislého dopravného značenia, prijatie Všeobecne záväzného nariadenia a podľa jeho znenia aj následné vydávanie parkovacích kariet. Mesto v tejto súvislosti žiada obyvateľov, aby prípravnú etapu projektu nepodcenili a o vydanie dočasnej karty požiadali v stredisku Verejnoprospešných služieb Vysoké Tatry v Tatranskej Lomnici. K jej vydaniu je potrebné sa preukázať občianskym preukazom a veľkým technickým preukazom vozidla. "Pre zaručenie úspešnosti projektu a jeho realizáciu v čo najkratšom období, žiadame o spoluprácu dotknutých obyvateľov ako aj vlastníkov nehnuteľností v zóne. Aj od ich aktívneho prístupu bude záležať úspešnosť a rýchlosť zavedenia rezidentskej zóny," uzatvára radnica.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.06.2019
Parkovacia politika v centre pozornosti
Združenie miest a obcí Slovenska zorganizovalo 4. a 5. júna v Tatranskej Lomnici podujatia, zamerané výlučne na problematiku parkovacej politiky.
viac
11.07.2019
Mesto zorganizovalo tábor pre deti zo sociálne slabších rodín
Mesto Poprad urobilo radosť 40 deťom z rodín v sociálnej alebo hmotnej núdzi. Začiatkom júla pre ne už po 17.-ty krát zorganizovalo tradičný osemdňový letný tábor v Tatranskej Lomnici. Tábor, ktorý je plne hradený z rozpočtu mesta, absolvujú deti vo veku od 6 do 14 rokov.
viac
31.08.2020
Samospráva Partizánskeho vybuduje v dvoch lokalitách nové parkovacie miesta
Samospráva Partizánskeho plánuje vybudovať v dvoch lokalitách mesta nové parkovacie miesta. Odstavné plochy majú pribudnúť na uliciach Družstevná i Roosveltová. Ďalšie už vybudovala na ulici Malá okružná a Malinovského.
viac
21.11.2023
Múzeum TANAP-u je po prestávke opäť otvorené
Múzeum Tatranského národného parku (TANAP-u) v Tatranskej Lomnici je po prestávke od utorka opäť otvorené. Informovala o tom Správa TANAP-u na sociálnej sieti s tým, že počas dvoch týždňov vyhradených na pravidelnú každoročnú údržbu, stihli zrealizovať viacero úprav.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %