Sobota 09.12.2023
Dnes má meniny 
Izabela
°C
19.01.2023 04:15

Do súťaže Ekologický čin roka je možné prihlásiť sa do konca februára


Ilustračná snímka.


Projekty do 12. ročníka súťaže Ekologický čin roka, ktorý organizuje Trnavský samosprávny kraj (TTSK), je možné prihlásiť do 28. februára. Informoval o tom odbor komunikácie TTSK.


Prihlásiť sa môžu projekty, ktoré boli zrealizované minulý rok. "Záleží nám na zlepšovaní kvality životného prostredia. Významne ovplyvňuje zdravie, preto k nemu pristupujeme zodpovedne a s rešpektom. Prostredníctvom súťaže každoročne oceňujeme aktivity jednotlivcov aj kolektívov. Vyzdvihnutím príkladov dobrej praxe zvyšujeme povedomie obyvateľov o jeho ochrane. Zároveň vyzývam všetkých, aby o svojich aktivitách dali vedieť," uviedol podpredseda TTSK Patrik Voltmann.

Na súťaži sa môžu zúčastniť jednotlivci, kolektívy materských, základných a stredných škôl, samosprávy alebo záujmové združenia. Prihlásené projekty bude vyhodnocovať odborná komisia a samosprávny kraj najlepšie odmení finančne.

Za ekologický čin možno považovať aktivity, ako sú napríklad dokumentácia a likvidácia neriadených skládok odpadov v katastroch obcí a miest, zavedenie separovaného zberu odpadu na školách, výsadba zelene, záchrana alebo dokumentácia cenného biotopu, využitie obnoviteľných zdrojov energie, práca s mládežou v oblasti ochrany a tvorby životného prostredia alebo organizovanie súťaží s environmentálnou tematikou.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.06.2018
Ekologickým činom roka je projekt mestskej polície v Seredi
Trnavský samosprávny kraj (TTSK) vyhlásil výsledky 6. ročníka súťaže o Ekologický čin roka. Víťazom sa stal projekt Mestskej polície v Seredi s názvom Myslíme logicky – žijeme ekologicky.
viac
07.01.2019
Ekologický čin roka v Trnavskom kraji možno prihlásiť do konca februára
Aktivity na budovanie environmentálneho povedomia verejnosti a na podporu zachovania biodiverzity podporuje Trnavský samosprávny kraj (TTSK) súťažou Ekologický čin roka. Aj za rok 2018 možno prihlásiť projekty, ktoré majú podiel na skvalitňovaní životného prostredia. Uzávierka je 28. februára.
viac
22.02.2020
Ekologický čin roka 2019 je možné prihlásiť do konca februára
Všetky aktivity, ktoré prispejú k ochrane životného prostredia v kraji a k budovaniu environmentálneho povedomia, môžu byť prihlásené do súťaže „Ekologický čin roka 2019“, ktorú už deviatykrát vyhlásil Trnavský samosprávny kraj.
viac
09.06.2022
Súťaž Ekologického činu roka pozná víťazov za rok 2021
Ocenenie Ekologický čin roka v Trnavskom kraji získali najlepšie aktivity zamerané na ochranu a tvorbu životného prostredia, ako aj na zvyšovanie povedomia o ekologicky udržateľnom spôsobe života. Informoval o tom odbor komunikácie TTSK.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.95 %