Piatok 05.03.2021
Dnes má meniny 
Fridrich
°C
13.12.2019 04:05

Štadión v Stropkove po týždni zavreli


Rekonštrukcia zimného štadióna. Snímka: TASR-Dušan Hein


Len pár dní mohli Stropkovčania využívať starý zimný štadión. V pondelok sa opäť objavila porucha na technológii chladenia plochy, ktorá predstavovala potenciálne bezpečnostné riziko.


Vzhľadom na to prevádzkovateľ klziska, mestský podnik Služba, pristúpil k predčasnému ukončeniu sezóny. „Bohužiaľ, zopakovala sa situácia spred dvoch rokov, kedy sa po natlakovaní chladiacej sústavy objavila jej netesnosť. Túto skutočnosť nebolo možné zistiť skôr, keďže mimo sezóny sú rúrky chladenia prázdne a sústava nie je pod tlakom. Situácia nás mrzí, ale iné riešenie nebolo možné. Prvoradá je pre nás bezpečnosť návštevníkov a preto sme pristúpili k tomuto kroku,“ uviedol riaditeľ Služby Dušan Lukáč. Po roztopení plochy pristúpia ku kompletnej demontáži mantinelov i striedačiek a areál začínajú pripravovať na rekonštrukciu. V súčasnosti už chystajú proces verejného obstarávania na novú plochu a jej príslušenstvo tak, aby areál v budúcnosti bezproblémovo a bezpečne slúžil širokej verejnosti.

Mesto na tento účel získalo prostriedky z Úradu vlády SR, vo štvrtok je naplánovaný podpis zmluvy o poskytnutí 100-tisícovej dotácie na rekonštrukciu z Prešovského samosprávneho kraja a využijú aj vlastné peniaze. Dodávateľa stavby za vyše 350 tisíc eur plánujú vybrať do konca januára budúceho roka, samotná rekonštrukcia by mala začať v jari a trvať päť mesiacov.

 

Autor: Peter Novák, hovorca mesta Stropkov


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.07.2018
Zimný štadión dostane moderné mantinely
Zimný štadión v Šali dostane nové mantinely. Staré 34-ročné už dalo mesto odstrániť, v priebehu leta budú nahradené novými mantinelmi, ktoré majú modernejší vzhľad a spĺňajú aj kritériá Slovenského zväzu ľadového hokeja.
viac
09.12.2019
Stropkov začína poslednú sezónu na starom zimnom štadióne
Po týždňovej príprave ľadovej plochy otvoria v Stropkove cez víkend zimný štadión. Opäť sa bude korčuľovať na zúženej ploche v rozmeroch 60 x 23 m, keďže pred rokom bolo nevyhnutné pristúpiť k odstaveniu dvoch sekcií chladenia.
viac
17.02.2020
Stropkov plánuje zrekonštruovať zimný štadión
Mesto Stropkov plánuje v tomto roku zrekonštruovať zimný štadión. Začiatkom decembra minulého roka ho pre poruchu na technológii chladenia plochy, ktorá predstavovala potenciálne bezpečnostné riziko, musel prevádzkovateľ, mestský podnik Služba, zatvoriť. Radnica následne zabezpečila mobilné klzisko.
viac
22.08.2020
Nočná prehliadka na motívy Drakulu bude vyvrcholením leta na Oravskom hrade
Letná sezóna na Oravskom hrade vyvrcholí nočnou prehliadkou. Podujatie na motívy Drakulu, upíra Nosferatu, sa uskutoční na budúci piatok 28. augusta.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.70 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %