Sobota 15.06.2024
Dnes má meniny 
Vít
°C
05.05.2021 09:30

V Senici začali s rekonštrukciou strechy na zimnom štadióne


Zimný štadión v Senici.


Mesto Senica prostredníctvom správcu zimného štadióna, ktorým sú Rekreačné služby mesta Senica spol. s r. o., začalo s rekonštrukciou strechy nad ľadovou plochou.


„Po strechách domova sociálnych služieb a domu smútku na senickom cintoríne prišla na rad aj potrebná rekonštrukcia strechy zimného štadióna. Je to opäť jedna z tých investícií, ktorá nie je až tak na očiach verejnosti a aj preto sa s ňou zrejme v minulosti toľko otáľalo. Považujem však za veľmi dôležité, aby sme podobným investíciám venovali dostatočnú pozornosť, pretože kvalitná strecha je jedným zo základných prvkov stavby a predpokladom pre jej dlhodobo udržateľné prevádzkovanie,” vysvetľuje dôvody tejto investície primátor Senice Martin Džačovský.

Rekonštrukčné práce sú naplánované vo finančnom rozsahu takmer štvrť milióna eur. Strecha zimného štadióna zatekala na viacerých miestach a lokálne opravy už nebolo možné realizovať kvôli statickému zaťaženiu. Princípom rekonštrukcie je oprava strešného plášťa, počas ktorej bude odstránená hydroizolácia a pôvodná tepelná izolácia z minerálnej vlny. Tieto budú nahradené novým zateplením a hydroizoláciou. Práce budú zahŕňať aj demontáž a spätnú montáž bleskozvodu s doplnením zemničov, úpravu odvodnenia strechy, výmenu zasklenia strešných svetlíkov s opravou náterov pomocných oceľových konštrukcií a ďalšie doplnkové práce.

Opravu strechy realizuje firma PROIZOL, s. r. o. z Bánoviec nad Bebravou. Na oprave strechy momentálne pracuje pätnásť pracovníkov, ktorí by mali práce stihnúť zrealizovať do dvoch mesiacov.

Autor: (msú)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.09.2017
Mesto investuje do rekonštrukcií štadiónov približne 160 000 eur
Mesto Dolný Kubín investuje tento rok do rekonštrukcií zimného a letného štadióna približne 160 000 eur, vrátane finančnej podpory 70 000 eur od Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).
viac
18.01.2021
V roku 2020 sa aj napriek pandémii Rožňava rozvíjala
Hoci bol vlaňajšok predovšetkým rokom ochorenia COVID-19, samospráva Rožňavy neprestala aj za podpory poslancov pokračovať v budovaní a rozvoji mesta. Uviedol to primátor Michal Domik v zhrnutí uplynulého roka na sociálnej sieti.
viac
26.04.2021
Dubnický atletický štadión zrekonštruujú za viac ako pol milióna eur
Dubnická radnica začala s rekonštrukciou atletického štadióna. Celková investícia bude 558 000 eur, Slovenský atletický zväz prispel sumou 250 000 eur. Rekonštrukcia by mala trvať pol roka.
viac
27.10.2021
V Myjave opravia prestupné bývanie a komunitné centrum za viac ako milión eur
V meste Myjava sa uskutoční rekonštrukcia prestupného bývania a komunitného centra na Trokanovej ulici. Vyplýva to zo zverejnených údajov vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %