Štvrtok 19.07.2018
Dnes má meniny 
Dušana
28°C Bratislava
11.11.2016 04:03

ZMOS podpísalo Memorandum so spoločnosťou Dr. Josef RAABE Slovensko, s.r.o


Predseda ZMOS Michal Sýkora pri podpise Memoranda so Zástupkyňou vydavateľstva Dr. Josef RAABE Slovensko, s.r.o. Miroslavou Schrimpelovou.


Spoločným menovateľom spolupráce bude podpora, zvyšovania povedomia a informovanosť zriaďovateľov škôl a školských zariadení z oblasti školstva.


Predseda Združenia miest a obcí Slovenska Michal Sýkora na margo začínajúcej spolupráce uviedol: „Každá spolupráca je tak prínosná, aký je záujem zúčastnených strán. Ten náš, ale aj ochota zástupcov vydavateľstva napovedajú, že nás čaká veľa spoločných aktivít s úžitkom pre obidve strany.“

ZMOS aj RAABE sa podpisom Memoranda dohodli na spolupráci pri konkrétnych aktivitách. Presnejšie, spolupráca sa týka napríklad uverejňovania odborných textov, prípadne časti materiálov z oblasti školstva od spolupracovníkov vydavateľstva Dr. Josef RAABE Slovensko, s.r.o. v Obecných novinách, a tiež spolupráce pri zriadení odbornej knižnice v priestoroch Kancelárie ZMOS. V zmysle tejto spolupráce budú stanoviská ZMOS ku školstvu publikované v newsletteri vydavateľstva RAABE „Zriaďovateľ“, na webovom portáli „Školský portál“ a v elektronických správach pre zriaďovateľov. Ďalšou z palety aktivít bude tiež umožnenie účasti zástupcu ZMOS na vzdelávacích aktivitách organizovaných vydavateľstvom RAABE.

Zástupkyňa vydavateľstva Dr. Josef RAABE Slovensko, s.r.o. Miroslava Schrimpelová po podpise Memoranda uviedla: „Myslím si, že v oblasti školstva máme spoločný záujem a to podporovať odborný rast zamestnancov a zvyšovať kvalitu riadenia. Preto si myslím, že dnešným dňom nastupuje nová etapa vzájomnej spolupráce, ktorú v konečnom dôsledku ocenia tí, ktorým je adresovaná, teda zamestnanci škôl a školských zariadení ako aj pracovníci samospráv pôsobiaci v školstve.“

 

Autor: (ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.04.2016
Dominovali prípravy 27. snemu ZMOS a tézy pre programové vyhlásenie vlády SR
Štrbské Pleso – 6. apríl 2016 - Predseda ZMOS Michal Sýkora zvolal 6. rokovanie Rady ZMOS. Uskutočnilo sa 5. a 6. apríla 2016 v Štrbskom Plese. Dvojdňový program rokovania tvorilo 21 bodov, medzi ktorými dominovali prípravy 27. snemu ZMOS a tézy pre programové vyhlásenie vlády SR 2016 - 2020.
viac
30.04.2016
Prípravy na 27. snem Združenia miest a obcí Slovenska vrcholia
Združenie miest a obcí Slovenska sa pripravuje na svoj 27. snem. Štatutárni predstavitelia miest a obcí sa zídu 18. a 19. mája 2016 v bratislavskej Inchebe.
viac
18.05.2016
Silná samospráva – pilier stabilnej spoločnosti
V bratislavskej Inchebe dnes o 13. hodine začal 27. snem Združenia miest a obcí Slovenska.
viac
06.10.2016
Prvý prezident aktívne podporoval myšlienky samosprávnosti
Združenie miest a obcí Slovenska so zármutkom prijalo informáciu o odchode prvého prezidenta samostatnej Slovenskej republiky Michala Kováča.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.47 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.35 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.18 %