Streda 22.05.2019
Dnes má meniny 
Júlia, Juliana
°C
23.02.2019 01:55

Žilina zavádza novú službu pre podnikateľov


Ilustračná snímka (MsÚ)


Žilinská samospráva vychádza v ústrety stavebným firmám. Plánuje vytvoriť evidenciu podnikateľských subjektov zo stavebnej oblasti, ktorých bude následne, pri vyhlasovaní zákaziek s nízkou hodnotou, oslovovať na predloženie ponuky.


„Aj v tomto roku pripravujeme vyhlasovať zákazky v segmentoch pozemných, inžinierskych a vodohospodárskych stavieb. V záujme dodržiavania princípov transparentnosti, hospodárnosti a efektívnosti, ponúkame možnosť spolupráce firmám, ktoré takýto typ stavieb realizujú, či už ide o rekonštrukcie, novostavby alebo riešenie havarijných situácií,“ vysvetlil vedúci oddelenia verejného obstarávania Mestského úradu v Žiline Roman Osika. Mesto teda vyzýva potencionálnych dodávateľov, aby sa zaradili do evidencie. Následne, pri vyhlasovaní zákaziek s nízkou hodnotou, príde týmto firmám elektronická notifikácia spolu s výzvou na verejné obstarávanie na uskutočnenie stavebných prác. „Samozrejme, týchto potencionálnych dodávateľov budeme oslovovať podľa typu zákazky, podľa povahy stavebných prác, prípadne podľa ďalších podmienok. Aj naďalej však budeme výzvy zverejňovať na webe mesta, táto novinka je len služba navyše,“ dodal Osika. Uchádzači, ktorí prejavia záujem o zasielanie notifikácií spolu s výzvami na predloženie ponuky, musia zaslať žiadosť o registráciu na e-mail roman.osika@zilina.sk. Žiadosť musí obsahovať obchodné meno, sídlo, IČO, rozsah záujmu, presnú emailovú adresu na zasielanie notifikácií spolu s výzvami na predloženie ponuky. Pre účasť v podlimitných a nadlimitných zákazkách, bude mesto Žilina ako verejný obstarávateľ, vyžadovať splnenie podmienok účasti osobného postavenia, podľa § 32 Zákona o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

„Veríme, že tento krok podnikatelia privítajú. Našou snahou je, aby sa do súťaží prihlásilo čo najviac spoločností a aby boli o týchto výzvach čo najlepšie informovaní. Žiadosťou o zaradenie do evidencie, ktorú nám tieto firmy zašlú, potvrdia záujem pracovať pre mesto,“ uzavrel prednosta Mestského úradu v Žiline Michal Berger.

Autor: (ts-Barbora Zigová, hovorkyňa mesta)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.03.2016
Najkrajším regionálnym kalendárom na Slovensku je Objavuj Prešovský kraj
V súťaži o najkrajší kalendár Slovenska 2016 získal Prešovský samosprávny kraj (PSK) v kategórii regióny po štvrtý raz prvé miesto. Tohtoročný kalendár s názvom Objavuj Prešovský kraj pripravila Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska.
viac
21.07.2018
M. Sýkora: Chorvátskej samospráve môžeme pomôcť so skúsenosťami pri vstupe do EÚ
Spolupráca Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) so Združením obcí Chorvátska vytvára priestor na výmenu vzájomných skúseností a zvýšenie významu samospráv v oboch krajinách.
viac
30.04.2019
Základná škola Jarná ponúka rodičom vzdelávanie detí v nultom ročníku
Možnosť zapísať dieťa do nultého ročníka základnej školy budú mať od nového školského roka aj rodičia v Žiline. Vzdelávanie žiakov v nultom ročníku plánuje otvoriť v nadchádzajúcom roku Základná škola na Jarnej ulici v Žiline.
viac
15.05.2019
Žilina zavádza novú službu - osloví podnikateľov na predloženie ponuky
Žilinská samospráva chce vychádzať v ústrety stavebným firmám. Za týmto účelom plánuje vytvoriť evidenciu podnikateľských subjektov zo stavebnej oblasti, ktorých bude následne, pri vyhlasovaní zákaziek s nízkou hodnotou, oslovovať na predloženie ponuky.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.10 %