Streda 24.04.2019
Dnes má meniny 
Juraj
°C
31.05.2016 10:15

Zariadenia sociálnych služieb v TSK si tento rok prilepšia takmer o 1,2 milióna


CSS - AVE Dubnica nad Váhom.


Zariadenia sociálnych služieb v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) si vďaka efektívnemu hospodáreniu kraja v minulom roku tento rok prilepšia takmer o 1,2 milióna eur. TSK v minulom roku hospodáril s prebytkom 14,6 milióna eur.


Ako informovala Veronika Rezáková z oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov Úradu TSK, peniaze sú určené najmä na nákup automatických pračiek, schodolezov, kotlov, bojlerov alebo na rekonštrukcie elektroinštalácie, kanalizácie či výťahov.

V porovnaní s pôvodným rozpočtom kraj vyčlenil o takmer 530 000 eur viac na zlepšenie kvality poskytovaných sociálnych služieb. Vďaka ušetreným financiám sa viaceré centrá sociálnej starostlivosti (CSS) a domovy sociálnych služieb (DSS) dočkajú vybudovania novej prístavby výťahu (DSS Zemianske Podhradie, CSS Domino, CSS Jesienka). V CSS AVE v Dubnici nad Váhom pribudne deväťmiestny automobil s plošinou a stropné zdvíhacie zariadenie, v CSS Partizánske zas terapeutická miestnosť. V ďalších zariadeniach sa budú rekonštruovať kúpeľne, kanalizačné šachty, loggie a podobne.      

"K navýšeniu rozpočtu pre tieto zariadenia sme pristúpili predovšetkým so zámerom zlepšiť stavebno-technický stav budov a zariadení, odstrániť bariéry a priblížiť sa k splneniu všeobecných technických požiadaviek na stavby a vnútorné prostredie jednotlivých budov užívaných osobami s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie," zdôvodnil predseda TSK Jaroslav Baška.      

V májovej zmene rozpočtu kraj v kapitálových výdavkoch financovaných TSK počíta aj s navýšením rozpočtu o 600 000 eur na výstavbu špecializovaného zariadenia pre ľudí s autizmom.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.11.2016
Mesto Humenné žiada SČK o vrátenie dotácie vo výške 10 000 eur
Humenné žiada Slovenský červený kríž (SČK), územný spolok Humenné o vrátenie dotácie za rok 2015 vo výške 10 000 eur. Rozhodli o tom mestskí poslanci na svojom 12. zasadnutí.
viac
17.07.2017
Ministerstvo kontrolovalo denné stacionáre
Približne 90 % z kontrolovaných denných stacionárov nespĺňa zákonné podmienky. Zistili to zamestnanci Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, ktorí navštívili 121 stacionárov prevažne v Prešovskom a v Košickom kraji. Zariadeniam, kde boli odhalené závažné porušenia, rezort vypovie zmluvy.
viac
21.12.2017
Ušetrené peniaze kraja idú na odmeny do školstva a sociálnych služieb
Úradu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) sa podarilo v rozpočte kraja ušetriť 450 000 eur, predseda BSK Juraj Droba sa ich rozhodol prerozdeliť ako odmeny v rámci školstva a sociálnych služieb.
viac
27.11.2018
TSK bude v budúcom roku hospodáriť s takmer 200-miliónovým rozpočtom
Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) bude v budúcom roku hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom takmer 200 miliónov eur. Rozpočet na rok 2019 schválili na svojom pondelkovom (26. 11.) zasadnutí poslanci Zastupiteľstva TSK.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.55 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.68 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.77 %