Štvrtok 23.05.2019
Dnes má meniny 
Želmíra
°C
19.05.2017 01:31

Výzva na predkladanie žiadostí o grant Fondu pre azyl, migráciu a integráciu


Ilustračná snímka: (mvsr).


Ministerstvo vnútra SR ako zodpovedný orgán fondov pre oblasť vnútorných záležitostí vyhlásilo dňa 4. apríla 2017 otvorenú výzvu na predkladanie žiadostí o grant Fondu pre azyl, migráciu a integráciu.


Oprávnená cieľová skupina:

Samosprávne kraje, mestá a obce SR, zamestnanci orgánov štátnej a verejnej správy, samospráv, miest a obcí SR, ako aj zástupcovia občianskej spoločnosti a komunít štátnych príslušníkov tretích krajín s udeleným pobytom na území Slovenskej republiky.

 

Typy podporovaných aktivít:

1. Vypracovanie nových alebo revízia existujúcich integračných plánov pre štátnych príslušníkov tretích krajín na úrovni samospráv, miest a obcí.

2. Vzdelávanie pracovníkov národných/regionálnych/miestnych autorít v oblasti príslušnej legislatívy a poskytovania služieb štátnym príslušníkom

tretích krajín, a zvyšovanie ich multikultúrnych zručností.

3. Organizácia podujatí, seminárov alebo workshopov pre pracovníkov národných/regionálnych/miestnych autorít za účelom vzdelávania,

Poskytovania informácií a zdieľania dobrej praxe v oblasti integrácie štátnych príslušníkov tretích krajín na národnej/regionálnej/miestnej úrovni.

4. Vytvorenie informačných materiálov, ktoré budú používané na úrovni samospráv, miest a obcí pri poskytovaní služieb štátnym príslušníkom

tretích krajín s cieľom uľahčiť ich orientáciu v poskytovaných službách a zároveň zlepšiť prístup štátnych príslušníkov tretích krajín k týmto službám (napr. inštruktážne materiály, brožúry, grafické usmernenia a pod.).

 

Výzva so všetkými potrebnými informáciami a dokumentmi je zverejnená na stránke Ministerstva vnútra SR:

http://www.minv.sk/?vyzva-na-predkladanie-ziadosti-o-grant    

Všetky prípadné otázky prosím smerujte na Ministerstvo vnútra SR.

 

Autor: (mvsr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.11.2016
Dotačná schéma pre turizmus je spustená
BSK 9. novembra zverejnil výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácií z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu turizmu pre rok 2017.
viac
06.12.2016
Na žiadanie grantu z Dunajského fondu ostávajú necelé dva týždne
Na podanie žiadosti o grant Dunajského fondu ostávajú necelé dva týždne. Neziskové organizácie môžu požiadať o podporu svojich projektov do 15. decembra.
viac
06.04.2017
Samosprávy môžu požiadať o grant na pomoc s integráciou cudzincov
Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky ako Zodpovedný orgán fondov pre oblasť vnútorných záležitostí v súlade s Národným programom Fondu pre azyl, migráciu a integráciu vyhlásilo otvorenú výzvu na predkladanie žiadostí o grant.
viac
25.08.2017
Úrad vlády vyčlenil na podporu regiónov viac ako milión eur
Úrad vlády Slovenskej republiky informuje širokú verejnosť, že na webovom sídle www.nro.vlada.gov.sk vyhlásil a zverejnil Výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie v oblasti podpory regionálneho rozvoja.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.05 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.22 %