Streda 22.05.2019
Dnes má meniny 
Júlia, Juliana
°C
14.02.2019 11:35

V trnavskej župe otvorili prvé špecializované zariadenie pre autistov


Ilustračná snímka.


V Trnavskom kraji vznikla potreba a dopyt po novej službe pre deti s pervazívnou vývinovou poruchou (s diagnózou autizmus alebo prvkami autistického spektra) poskytované ambulantnou formou.


Poslanci Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja schválili transformáciu Krízového strediska v Trnave na „Špecializované zariadenie v Trnave", ktoré bude poskytovať služby deťom do siedmich rokov. Zariadenie v Trnave je jediné svojho druhu v župe.

Poskytovanými službami budú v zariadení deťom pomáhať učiť sa žiť v spoločnosti rovesníkov. Súčasne však ide aj o pomoc rodičom a rodinám dieťaťa pokračovať v bežnom živote a načerpať psychickú i fyzickú silu, ktorá je potrebná pri starostlivosti o dieťa s autizmom.

Súčasné priestory aj personálne obsadenie zariadenia spĺňajú požiadavky na odbornej aj personálnej úrovni. Krízové stredisko v Trnave zriadil Trnavský samosprávny kraj pôvodne ako rozpočtovú organizáciu v roku 2008.

Autor: (ttsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.09.2016
Výstup na 101 hradov a zámkov Slovenska
V rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva sa uskutoční už 26. ročník výstupu na 101 slovenských hradov a zámkov.
viac
15.05.2017
Zákon pomôže krajským samosprávam riešiť problémy s usporiadaním pozemkov
Predseda TSK Jaroslav Baška spoločne s kolegami z NR SR, ktorí sú zároveň poslancami Zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja, a tiež s poslancami za stranu MOST – HÍD predložili doplňujúci návrh k novele zákona o pozemkových úpravách.
viac
12.07.2017
Voľby do VÚC by mali stáť vyše 10 miliónov eur
Novembrové voľby do vyšších územných celkov (VÚC) by mali stáť viac ako 10 miliónov eur. Vyplýva to z návrhu organizačno-technického zabezpečenia krajských volieb, ktorý je v medzirezortnom pripomienkovom konaní.
viac
14.06.2018
Trnavský samosprávny kraj vyhlasuje verejnú neanonymnú súťaž na návrh loga TTSK
Cieľom súťaže je vytvoriť návrh loga pre Trnavský samosprávny kraj, ktoré sa stane súčasťou nového vizuálneho štýlu v komunikácii s verejnosťou.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.05 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.22 %