Streda 12.12.2018
Dnes má meniny 
Otília
2°C Bratislava
17.05.2016 09:48

V Starom Smokovci otvoria Tricklandiu


V priestoroch zábavného parku nájdete námet slovenských ľudových povestí, rozprávok a reálie obcí a zámkov Slovenska.


Tricklandia je slovenský projekt založený na trick arte, umení optických ilúzií, ktorý ponúka zábavnú galériu rodinného typu. Jej súčasťou je aj zrkadlové bludisko.


Túto atrakciu predstavili dnes počas tlačovej konferencie v Starom Smokovci a pre verejnosť bude prístupná od piatka 20. mája.       

„Vytvorili sme trikartový objekt, kde sa z dvojrozmerného obrazu stáva trojrozmerný a stávate sa súčasťou objektov. Máme zrkadlové bludisko a kaleidoskop. V blízkej budúcnosti chystáme antigravitačné miestnosti. Každý exponát sme sa snažili predstaviť tak, aby tam boli prezentované jednotlivé časti Slovenska,“ vysvetlil jeden z tvorcov Marián Bizub.       

V priestoroch zábavného parku nájdete námet slovenských ľudových povestí, rozprávok a reálie obcí a zámkov Slovenska, napríklad ako Vlkolínec, Dunajec či Bojnický zámok. Ide o putovanie Slovenskom, kde každá expozícia obsahuje slovenské námety. „Idea celého projektu je, že mnoho ľudí chodí do Tatier a nepozná Slovensko. Cieľom je ukázať nielen kultúrne a architektonické veci,“ povedal tvorca Marián Aštáry. Nachádzajú sa tu aj triky, ktoré sú statické a dokážu sa rozhýbať. „Miestnosť nedáva zmysel, kým sa tam niekto nepostaví,“ informoval Aštáry. Ako doplnil, na mnohé triky sa treba pozerať cez hľadáčik mobilu alebo fotoaparátu a vtedy atrakcie naberú 3D efekt.       

„Aj týmto projektom chceme prezentovať kultúrne a umelecké bohatstvo Slovenska ako rozprávky v Európe. Pre deti sme pripravili aj postavičky maskotov Trikoňov, ktoré ich budú sprevádzať počas celej expozície rozprávky,“ povedal Bizub. Každá expozícia je podporená rozprávkou a príbehom, ktoré nahrali slovenskí herci Richard Stanke a Peter Krajčovič.       

Galéria je priestorovo rozložená na ploche 500 m2 a nachádza sa v 24 miestnostiach. „Obsahuje 15 trikartových obrazov, šesť metrov vysokú knihu a exponáty, na ktoré bolo použitých šesť kubických metrov dreva. Na obrazy sme spotrebovali skoro 2000 sprejov,“ uviedol Aštary. V zrkadlovom kráľovstve sa nachádzajú zrkadlá na ploche väčšej ako 200 m2. Na celom projekte sa pracovalo presne rok. Pre verejnosť bude galéria otvorená od piatka 20. mája, denne od 10:00 do 18:00 hod.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.06.2016
Liptáci otvorili letnú turistickú sezónu
Obec Liptovský Ján bola vo štvrtok dejiskom spoločného otvorenia letnej turistickej sezóny v liptovskom regióne.
viac
26.06.2016
V NP Muránska planina slávnostne otvorili obnovené turistické chodníky
V sobotu 25. júna sa v Terénnom informačnom stredisku Národného parku Muránska planina v sedle Burda konalo slávnostné otvorenie obnovených turistických chodníkov.
viac
30.11.2016
Z Hrebienka do Starého Smokovca na sánkach
Nádielka snehu, ktorá v ostatných dňoch pribudla vo Vysokých Tatrách, umožnila spustiť 2,5-kilometrovú sánkarskú dráhu z Hrebienka do Starého Smokovca. Milovníci zimných športov si budú môcť užiť sánkovačku dovtedy, pokiaľ bude dostatočná snehová pokrývka.
viac
25.05.2017
Na konci obce Banská Belá vyrástol lesný park
Obec Banská Belá má o dôvod viac, prečo ju navštíviť. Na okraji dediny otvorili lesný park Belian určený pre rodiny s deťmi. Areál, za realizáciou ktorého stoja obecné lesy Banská Belá, ponúka náučné i zábavné stanovištia, výhľady či miesto pre oddych.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.94 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.27 %