Štvrtok 13.12.2018
Dnes má meniny 
Lucia
-1°C Bratislava
21.12.2017 07:00

Štedrá večera pre osamelých a ľudí bez domova


Pozvánka.


V piatok 22. decembra o 13. hodine sa v Katolíckej jednote Slovenska v Trnave stretnú všetci, ktorých spojil slogan Sme tu pre vás, nebuďte sami.


Aj tento rok sa rozhodli usporiadať tradičnú štedrú večeru s oblátkami, medom, kapustnicou, šalátom a rybou pre tých, ktorí mali v živote menej šťastia a nielen na Vianoce im chýbajú blízki ľudia a domov. 

Štedrú večera pre osamelých a ľudí bez domova pripravuje mestská samospráva v spolupráci s Trnavskou arcidiecéznou charitou, Katolíckou jednotou Slovenska a Strediskom sociálnej starostlivosti. Pripravené sú aj balíčky trvanlivých potravín ako malá pozornosť.

Po príhovore arcibiskupa Jána Oroscha a ďalších hostí bude nasledovať vystúpenie rehoľných spoločenstiev a krátky gitarový koncert Petra Koprdu a jeho hostí, ktorí sa predstavia s tradičnými koledami a piesňou od Leonarda Cohena Hallelujah.

 

Autor: (MsÚ)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.05.2017
Liptovu chutí pomáhať
Posledná májová sobota bude na Liptove patriť boju kuchárskych varešiek. Cieľom boja v hoteli Liptovský dvor**** bude vyzbierať čo najviac finančných prostriedkov z každého chodu atraktívnej večere, aby podujatie Pomáhať nám chutí IV. pomohlo charite.
viac
20.12.2017
Charita dala do obehu žetóny, za ktoré núdznym vydá obed
Ľuďom v núdzi v Prievidzi je možné pomôcť novým spôsobom. Nezisková organizácia Charita - dom sv. Vincenta dala od tretej adventnej nedele do obehu charitné žetóny.
viac
25.12.2017
Aj starostovia môžu mať Rozprávkové Vianoce
V Penzióne Hubert v Ružindole sa 7. decembra, už vo vianočnej nálade, zišli starostovia členských obcí ZMO, región JE Jaslovské Bohunice.
viac
30.12.2017
Dobrá vec sa podarila
Tradičné charitatívne podujatie – Primátorský punč aj tento rok sprevádzala dobrá nálada, ľudová hudba, tanec i spev. Napriek mrazivému počasiu sa Banskobystričanom a návštevníkom mesta podarilo v utorok, 19. decembra vyzbierať sumu 2 524, 24 eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.94 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.27 %