Pondelok 17.12.2018
Dnes má meniny 
Kornélia
-3°C Bratislava
25.12.2017 11:00

Aj starostovia môžu mať Rozprávkové Vianoce


Rozprávkové Vianoce: Ružindol, 7. 12. 2017 – členovia ZMO, región JE Jaslovské Bohunice trochu inak.


V Penzióne Hubert v Ružindole sa 7. decembra, už vo vianočnej nálade, zišli starostovia členských obcí ZMO, región JE Jaslovské Bohunice.


Po Slovenských Vianociach v roku 2016 si starostovia členských obcí ZMO, región JE Jaslovské Bohunice v tomto roku zorganizovali Rozprávkové Vianoce. A prečo rozprávkové? Pretože jedinou podmienkou účasti na podujatí bolo prísť v kostýme bytosti známej z rozprávok.

A treba povedať, že všetci sa tejto úlohy zhostili veľmi svedomito. V Ružindole sa tak zišlo takmer 70 rozprávkových postavičiek: Snehulienka priviedla so sebou všetkých sedem trpaslíkov, Patovi, samozrejme, nechýbal Mat, Červenú čiapočku sprevádzali vlk aj poľovník a z troch mušketierov sa „vykľuli“ až štyria. Nechýbali však ani Jeho Veličenstvo kráľ s kráľovnou, piráti z Karibiku, rytier, včielka Maja s kamarátkou, ba ani zopár čarodejníc, ďalšie Karkulky, Pán prsteňov, Popoluška, šašo, kovboj, zopár čertíkov a ďalšie...

Keďže k Vianociam neodmysliteľne patria rozprávky, úvodné slovo mal sám Hans Christian Andersen, ktorý porozprával príbeh o krajine zvanej Zmosia a živote v nej. A potom už nasledovala rozprávka, ktorá na Vianoce jednoducho musí byť: Mrázik. V hlavných úlohách sa predstavili: Nastenka (Daška Jakubcová, Dolné Zelenice), Mrázik (Robo Repka, Siladice), Marfuša (Vierka Darivčáková, Horné Zelenice), Ivan (Slavo Pocisk, Jablonec), Hríbik (René Blanárik, Dobrá Voda).

K vianočným sviatkom neodmysliteľne patrí rozprávka Mrázik. Aj preto na starostovských Vianociach nechýbali Mrázik, Marfuša, Ivan a Hríbik, ktorí sa predstavili v „divadelnom“ predstavení v podaní skvelých hercov - starostiek a starostov.

Zľava: Viera Darivčaková, starostka Horných Zeleníc, Slavomír Pocisk, starosta Jablonca, Dagmar Jakubcová, starostka Dolných Z eleníc a René Blanárik, starosta Dobrá Voda.

 

A pretože všetci starostovia sú pracovití a usilovní, prišiel ich odmeniť a zaželať im krásne Vianoce aj Mikuláš v sprievode rozkošného anjelika a čerta.

Na stretnutí sa zúčastnili aj zástupcovia JAVYS, a. s., TAVOS, a. s., a pozvanie prijal predseda Trnavského samosprávneho kraja.

Podujatie prebiehalo vo veľmi príjemnej sviatočnej atmosfére. Veľké poďakovanie patrí predovšetkým scenáristom, réžii a hlavným postavám kultúrneho programu, predovšetkým Daške a Vierke, hlavnej manažérke a realizátorke výzdoby, ktorá bola krásna a vkusná - Evke Kukučkovej (Horné Otrokovce), Tonkovi Chrvalovi (Smolenice) za zhotovenie videozáznamu, ale aj všetkým zúčastneným starostom a hosťom, ktorí si našli čas a prišli do Ružindola.

Nezabudli sme ani na tradíciu pomoci, a keďže sme v roku 2017 venovali Deň dobrovoľníkov Dennému stacionáru Ôsmy svetadiel v Borovej, finančné prostriedky v sume 177 eur, ktoré sa vyzbierali, sme hneď 11. decembra odovzdali zástupcom združenia. Peniažky pomôžu klientom denného stacionára - autistickým deťom.

A keďže pomoc slabším tiež patrí k Vianociam, nadviazali členovia ZMO, región Jaslovské Bohunice, na Deň dobrovoľníkov z júla 2017 a finančnú zbierku z podujatia venovali Dennému stacionáru pre autistov Ôsmy svetadiel v Borovej. Klientom stacionára ju odovzdali Andrea Briestenská, vedúca kancelárie ZMO, región JE Jaslovské Bohunice a starostka Borovej BlankaMatovičová.

 

Už teraz sa tešíme na spoločné Vianoce 2018.

...a nechajte sa opäť prekvapiť ich témou!

Autor: (Andrea BRIESTENSKÁ, vedúca kancelárie ZMO, región JE Jaslovské Bohunice a RVC Trnava)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.04.2016
Z 26. snemu Združenia miest a obcí regiónu JE Jaslovské Bohunice
Už 26-krát sa 15. marca tohto roku stretli mestá a obce regiónu jadrových elektrární Jaslovské Bohunice na sneme svojho regionálneho združenia. Uskutočnil sa tradične v Maduniciach.
viac
20.04.2016
Štvrťstoročie práce v prospech samosprávy i ľudí v regióne
Združenie miest a obcí, región JE Jaslovské Bohunice oslávilo 1. apríla v Divadle Jána Palárika v Trnave 25 rokov svojej aktívnej činnosti.
viac
03.07.2017
Sedemčlenná štafeta starostov opäť úspešne zdolala trasu behu Štefánik Trail
Už po tretíkrát sa ZMO, región JE Jaslovské Bohunice zúčastnilo na behu po hrebeni Malých Karpát s názvom Štefánik Trail 2017, ktorý sa konal 9. a 10. júna 2017 v dĺžke 140,4 km.
viac
24.09.2018
Na stretnutí v Podkylave sa starostovia zabávali, no najmä diskutovali
Začiatkom septembra sa dovedna 66 starostov ZMO, región JE Jaslovské Bohunice v stretlo opäť (ako je už tradíciou) v Agropenzióne Adam v rázovitej kopaničiarskej obci Podkylave, aby si pripomenuli výročie prijatia Zákona o obecnom zriadení č. 369/1990 Zb (6. 9. 1990).
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.75 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.07 %