Utorok 22.01.2019
Dnes má meniny 
Zora
-7°C Bratislava
20.10.2017 12:00

Stavba vyhliadkovej veže na Dubni odštartovala


Ilustračná snímka.


Prvotné plány postaviť vyhliadkovú vežu pochádzajú už z roku 1995. Až v posledných rokoch začala táto myšlienka na pôde mesta opäť ožívať a v súčasnosti naberá reálnu podobu.


Idea postaviť vyhliadkovú vežu na hrebeni kopca Dubeň nie je pre mnohých novinkou. Pôvodný zámer však nebol zrealizovaný. V roku 2016 oblastná organizácia cestovného ruchu Malá Fatra vyhlásila verejnú anonymnú architektonickú súťaž návrhov s názvom „vyhliadková veža na Dubni“ , do ktorej sa zapojilo viac ako 40 súťažiacich. Architekti a architektonické spoločnosti predkladali svoje návrhy, ktorými predstavovali riešenia vyhliadkovej veže na hrebeni kopca Dubeň. Víťazný projekt je od spoločnosti FKF design. Autormi návrhu sú Ladislav Vikartovský a Gábor Nagy.

Na jeseň tohto roka sa začne so samotnou výstavbou. Odovzdanie staveniska prebehlo 25. septembra. Projekt bude financovaný z rozpočtu OOCR Malá Fatra (časť rozpočtu tvorí dotácia z Ministerstva dopravy a výstavby SR a časť je z vlastných zdrojov OOCR Malá Fatra) vo výške 283 121,21 eur s DPH. Stavba vyhliadkovej veže na Dubni by mala byť hotová za 4 mesiace od odovzdania staveniska. Pre verejnosť bude sprístupnená po vydaní právoplatného kolaudačného rozhodnutia.

 

Autor: (čor)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.09.2017
Grotta s vyhliadkovou vežou patrí ku skvostom Považia
Turistickou zaujímavosťou v okolí Trenčianskych Teplíc, za ktorou sa určite oplatí vycestovať je Dubnická grotta s vyhliadkovou vežou. Je jedinečným architektonickým skvostom, ktorý sa nachádza na území Parku J. B. Magina pri Dubnickom kaštieli.
viac
28.09.2017
Vyhliadkovú vežu na Dubni začnú stavať začiatkom októbra
Výkopové práce na stavbe vyhliadkovej veže na kopci Dubeň nad Žilinou by sa mali začať 2. októbra tohto roka. Informoval o tom hovorca mesta Žilina Pavol Čorba.
viac
27.03.2018
Na vrchu Dubeň otvorili 27,4 metra vysokú vyhliadkovú vežu
Mesto Žilina otvorilo na vrchu Dubeň 27,4 metra vysokú vyhliadkovú vežu, ktorú začalo stavať prostredníctvom Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Malá Fatra na jeseň minulého roka. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Žilina Barbora Zigová.
viac
26.12.2018
Najvyššia vyhliadková veža bude stáť na Horehroní
Už čoskoro sa začnú prvé práce na stavbe najvyššej vyhliadkovej veže na Slovensku. Veža bude stáť na Horných Lazoch odkiaľ bude výhľad na všetky smery regiónu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.66 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.58 %