Streda 22.05.2019
Dnes má meniny 
Júlia, Juliana
°C
09.08.2018 07:35

Počet volebných obvodov v meste klesol zo siedmich na dva


Ilustračná snímka: liptovskyhradok.sk


V novembrových komunálnych voľbách už obyvatelia Liptovského Hrádku nebudú voliť v siedmich obvodoch, ale len v dvoch. Doterajší počet mestských poslancov v množstve 13 zostáva zachovaný.


Rozhodlo o tom Mestské zastupiteľstvo v Liptovskom Hrádku na svojom stredajšom zasadnutí.       

Určenie volebných obvodov a počtu poslancov zastupiteľstva vo volebnom období 2018 - 2022 bolo jediným bodom zasadnutia. „Vo volebnom obvode, ktorý je vymedzený katastrálnym územím mestskej časti Dovalovo, sa budú voliť dvaja poslanci. Vo volebnom obvode, ktorý je vymedzený katastrálnym územím mesta Liptovský Hrádok, sa bude voliť 11 poslancov,“ vysvetlila vedúca odboru organizačného, školstva a sociálnych vecí Mestského úradu v Liptovskom Hrádku Martina Harichová.       

Podľa primátora Branislava Trégera ide o praktickú zmenu. „Mali sme viac volebných obvodov, v ktorých sa postupne menil počet oprávnených voličov. Mohli sme zostať na pôvodnom modeli, ale potom by sa menili počty volených poslancov v jednotlivých obvodoch. Druhým riešením bolo spraviť jeden obvod v meste a druhý v mestskej časti Dovalovo,“ poznamenal.       

S predloženým návrhom súhlasilo všetkých 12 prítomných poslancov. Jeden poslanec sa rokovania po predchádzajúcom ospravedlnení nezúčastnil.       Informácie zverejnilo mesto Liptovský Hrádok na svojej oficiálnej webovej stránke.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.01.2017
Radnica plánuje v tomto roku investovať takmer 3,8 milióna eur
Liptovskohrádocká samospráva plánuje v tomto roku investovať do zveľadenia mesta takmer 3,8 milióna eur. Najviac finančných prostriedkov je nasmerovaných do revitalizácie mestských športovísk pre deti a mládež.
viac
03.07.2017
Predstavitelia ZMO Liptova bojujú za modernizáciu železnice
Iniciatívu za začatie realizácie projektu modernizácie železničnej trate Paludza – Liptovský Hrádok začalo vyvíjať aj Združenie miest a obcí Liptova. Primátori a starostovia jednomyseľne odmietajú zaradenie tohto úseku do náhradných projektov, teda pozastavenie modernizácie trate v dotknutom úseku.
viac
07.12.2017
Liptovskomikulášska radnica posilní viaceré linky MHD
Od 10. decembra budú V Liptovskom Mikuláši v platnosti pozmenené cestovné poriadky v mestskej autobusovej doprave.
viac
19.03.2019
Mesto bude prevádzkovať verejné toalety
Na prízemí budovy Mestského úradu (MsÚ) v Liptovskom Hrádku zriadia verejné toalety. Prevádzkovateľom bude mesto.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.05 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.22 %