Utorok 19.03.2019
Dnes má meniny 
Jozef
°C
04.06.2018 05:36

Návštevníci mesta si budú môcť bezplatne zapožičať bicykle


Ilustračná snímka MsÚ Liptovský Hrádok


Spojenie športovej aktivity so spoznávaním okolia Liptovského Hrádku by od leta mala zabezpečiť bezplatná požičovňa bicyklov. Miestni mestskí policajti prišli s nápadom spojazdniť staršie nevyužívané bicykle a sprístupniť ich každému, kto bude mať záujem zatraktívniť si svoj pobyt na Liptove.


„Prvotná myšlienka vznikla počas debaty s kolegom o tom, že mám starší bicykel a neviem, čo s ním. Potom sme zistili, že aj ďalší kolega taký má. Napadlo nám, že by ste ich mohli využiť a vymyslieť niečo ako zdieľané bicykle,“ povedal o iniciatíve náčelník Mestskej polície v Liptovskom Hrádku Peter Čajka.       

Bicykle budú záujemcom k dispozícii zadarmo. Rezervácia bude možná na občiansky preukaz. Podľa slov náčelníka mestskej polície sa v súčasnosti ozývajú i ďalší záujemcovia, ktorí ponúkajú svoje nevyužité bicykle. „Nechceli sme kupovať nové. Zámerom bolo použiť to, čo máme,“ dodal.       

Policajti oslovili i partnera projektu - firmu, ktorá predáva bicykle. Tá čiastočne pomôže s opravami a nutným servisom. „Oslovili sme i Komunitnú nadáciu Liptov a pracujeme na tom, aby sa nám myšlienku podarilo zrealizovať. Pevne verím, že do leta sa nám to vydarí. Kto by chcel darovať bicykel, môže kontaktovať Mestskú políciu v Liptovskom Hrádku,“ uzavrel.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.01.2017
Radnica plánuje v tomto roku investovať takmer 3,8 milióna eur
Liptovskohrádocká samospráva plánuje v tomto roku investovať do zveľadenia mesta takmer 3,8 milióna eur. Najviac finančných prostriedkov je nasmerovaných do revitalizácie mestských športovísk pre deti a mládež.
viac
03.07.2017
Predstavitelia ZMO Liptova bojujú za modernizáciu železnice
Iniciatívu za začatie realizácie projektu modernizácie železničnej trate Paludza – Liptovský Hrádok začalo vyvíjať aj Združenie miest a obcí Liptova. Primátori a starostovia jednomyseľne odmietajú zaradenie tohto úseku do náhradných projektov, teda pozastavenie modernizácie trate v dotknutom úseku.
viac
09.08.2018
Počet volebných obvodov v meste klesol zo siedmich na dva
V novembrových komunálnych voľbách už obyvatelia Liptovského Hrádku nebudú voliť v siedmich obvodoch, ale len v dvoch. Doterajší počet mestských poslancov v množstve 13 zostáva zachovaný.
viac
18.12.2018
Liptovský Hrádok je najpriateľskejšou samosprávou k mládeži
Rada mládeže Žilinského kraja (RMŽK) udelila mestu Liptovský Hrádok Ocenenie za aktívne občianstvo a ľudskosť 2018 v kategórii Obec s najpriateľskejším vzťahom k mládeži. Mesto informáciu zverejnilo na svojej oficiálnej webovej stránke.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.80 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.89 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.31 %