Nedeľa 17.02.2019
Dnes má meniny 
Miloslava
12°C Bratislava
08.02.2018 11:22

Obdobie fašiangu sa predstaví rozmanitými podujatiami


Ilustračný výrez plagátu.


Cez víkend sa bude v bratislavskom regióne plesať na troch miestach. Plesy tohto víkendu začnú v sobotu v bratislavskej Redute, v DK Ružinov a budú pokračovať v nedeľu Benefičným Medickým koncertom v Inchebe.


Od piatka do soboty nájdete v bratislavskej Inchebe 14. ročník predajnej výstavy Svadobný veľtrh, ktorý bude spojený s medzinárodným veľtrhom kozmetiky Interbeauty.

Podujatie Pezinské vínne pivnice ponúkne tie najchutnejšie lokálne vína v sobotu od 12:00. Od dnes do nedele ponúkne Japonský filmový festival to naj z miestnej kinematografie a v sobotu od 18. hod. sa môžete vybrať na netradičnú prechádzku nočnou Modrou.

„Fašiangy sú v plnom prúde, ten kto sa nerád ukazuje na tanečnom parkete, môže ochutnať regionálne vína alebo prejsť sa Nočnou Modrou,“ povedal výkonný riaditeľ KOCR Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.

Pezinské vínne pivnice predstavia tie najlepšie vína od lokálnych vinárov v sobotu 10.2. od 12:00 do 21:00 hodiny. Už po desiaty raz vo vinárskej metropole pod Karpatmi ožijú historické pivnice a ponúknu svojím návštevníkom to najlepšie z produkcie miestnych vinárov. Okrem zážitku zo samotnej degustácie čaká na návštevníkov prehliadka atraktívnych historických priestorov.

Aj tento víkend máte príležitosť vytiahnuť plesovú róbu a to hneď v sobotu 10.2., kedy sa bude plesať na Bratislavskom Bále v Redute od 19:00 a v DK Ružinov na Prvom Pivovarskom plese od 19:00. Nasledujúci večer bude patriť plesu v Inchebe, kde o 19:00 začne Benefičný Medický ples.

Návštevníci Modry sa v sobotu 10.2. vyberú na špacír nočnou Modrou, dolným predmestím. Nočné prehliadky Modrou prezradia prečo sa Modra volá modrá, kto bol slovenský Exupéry, prečo máme dva evanjelické kostoly hneď vedľa seba a ešte mnoho zaujímavostí. Prehliadka začína na cintoríne po zotmení o 18:00.

V priestoroch bratislavskej Incheby sa v novom šate predstaví najväčší Svadobný veľtrh na Slovensku, ktorý je tradičným podujatím svadobných príprav nielen pre budúce nevesty a ženíchov, ale aj pre svadobné mamy a rodinných príslušníkov, ktorí sa podieľajú na organizácii svadby. Veľtrh bude doplnený medzinárodným veľtrhom kozmetiky INTERBEAUTY od piatka 9. 2. do soboty 10. 2. 2018.

Japonský filmový festival ponúkne od dnes do nedele 11. 2. prehliadku piatich súčasných filmov, ktoré odrážajú rôznorodé aspekty života Japoncov – od zábavy, fikcie či fantasy cez drámu jednotlivca, až po film so športovou tematikou. Filmy si môžete pozrieť v kine Lumiere v Bratislave vždy o 18. hod.

Viac informácií o aktuálnych podujatiach nájdete na www.gob.sk

Autor: (ts-Bratislava Region Tourism)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.06.2016
12. ročník Festivalu frankovky sa uskutoční už tento víkend
Festival frankovky je jedným z podujatí bratislavskej samosprávy, ktorým sa snaží oživiť bohaté vinohradnícke a vinárske tradície tohto regiónu. Uskutoční sa v dňoch 24. - 26. júna 2016 na Primaciálnom námestí v Bratislave.
viac
20.01.2017
Víkend v bratislavskom regióne v znamení plesov a festivalov
Cez víkend sa v Bratislave predstaví netradičný Festival iránskych filmov, priestor na osobné stretnutia ponúkne Festival podnikania. Sobotňajšia noc sa bude v Senci a v Plaveckom Štvrtku niesť v plesovom duchu.
viac
24.08.2018
Malé pivovary na festivale v Ružinove
Tradičný festival pivovarov združených v Asociácii malých nezávislých pivovarov Slovenska sa bude konať opäť v ružinovskom Parku Andreja Hlinku 24. - 26. augusta 2018. Stánky s pivom si rozloží približne 15 malých pivovarov z hnutia PIVOBRANA.
viac
15.09.2018
Posledná víkendová jazda Malokarpatským expresom
Turistický autobus Malokarpatský expres končí svoju druhú sezónu. Tento víkend je posledný jeho pravidelnej prevádzky počas víkendov a štátnych sviatkov na trase Bratislava–Častá, Červený kameň cez Svätý Jur, Pezinok, Zochovu chatu až po Červený Kameň. Samotný autobus však nekončí.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.01 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.82 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.17 %