Streda 17.07.2019
Dnes má meniny 
Bohuslav
°C
29.01.2019 04:00

Múzeum pripravuje Modrý Hrad Lásky 2019


Hrad Modrý kameň, snímka zdroj: www.sdetmi.com


Blížiaci sa február a sviatok zamilovaných, Svätý Valentín, oživí hrad v Modrom Kameni príbehmi o láske a valentínskou prehliadkou tamojšieho Slovenského národného múzea - Múzea bábkarských kultúr a hračiek. Podujatie s názvom Modrý Hrad Lásky sa uskutoční v sobotu a nedeľu (9. - 10. 2.) od 10.00 h.


Ako pre TASR uviedla manažérka múzea Katarína Hanková Jančeková, návštevníci sa dozvedia, ako si urodzená dáma musela v minulosti zaslúžiť lásku a dvorenie zo strany rytiera. "Aj to, že manželstvo bolo v renesancii považované za ideálny spôsob života," dodala.       

Počas prehliadky navyše návštevníkov prekvapí posol z minulosti, dozvedia sa o Sv. Valentínovi a spoznajú ľúbostnú poéziu z pera skutočného obyvateľa hradu Valentína Balašu.       

K dispozícii bude tiež umelecké fotografovanie v priestoroch kaštieľa. "Návštevníci dostanú fotografie priamo na mieste," doplnila manažérka múzea.       

Na každú fotku existuje rám je názov programu kreatívnej dielne, kde si záujemcovia budú môcť vyrobiť umelecký fotorám. V sobotu je navyše pripravená aj prednáška Karola Heriana s názvom Cítim, teda som.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.08.2016
Tekovské múzeum zrekonštruuje amfiteáter v areáli hradu
Tekovské múzeum v Leviciach začalo s rekonštrukciou hradného amfiteátra. Financie na opravu vo výške 17 500 eur vyčlenili z rozpočtu Nitrianskeho samosprávneho kraja krajskí poslanci.
viac
04.06.2018
V obnovenom krídle múzea je mega výstava lega
Takmer tri desiatky modelov a scén ponúka v súčasnosti na Slovensku najväčšia výstava lega, ktorá je sprístupnená v SNM – Múzeu bábkarských kultúr a hračiek na hrade Modrý Kameň. Múzeum ju pripravilo v spolupráci s členmi Slovenského fanklubu Lega TatraLUG.
viac
05.09.2018
Poľovnícky guľáš bude na hrade súťažne variť 13 združení a spolkov
Celkom 13 poľovníckych združení a spolkov bude v sobotu (8. 9.) v areáli hradu v Modrom Kameni súťažiť vo varení poľovníckeho guľáša. Podujatie je tradičnou súčasťou Poľovníckych dní. Celodenný program sa začne o 10.00 h slávnostnou Hubertovou svätou omšou v kaplnke Sv. Anny na hrade.
viac
13.06.2019
Slovenskí a českí drotárski majstri sa zídu v Budatínskom hrade
Drotárski majstri zo Slovenska a Česka sa budúci piatok (21. 6.) a v sobotu (22. 6.) zídu v areáli Budatínskeho hradu v Žiline na XXVIII. stretnutí drotárskych majstrov. TASR o tom informovala marketingová pracovníčka Považského múzea v Žiline Magdaléna Lacková.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %