Utorok 22.01.2019
Dnes má meniny 
Zora
-6°C Bratislava
05.02.2018 09:00

Mesto vyhlásilo výberové konanie na náčelníka mestskej polície


Ilustračná snímka, zdroj: (msu)


Vranov nad Topľou vyhlásil výberové konanie na obsadenie funkcie náčelníka mestskej polície (MsP). Záujemcovia o túto pozíciu môžu svoju písomnú prihlášku spolu s požadovanými dokladmi podať najneskôr do 5. februára do 14.00 h. Informovala o tom hovorkyňa radnice Eva Fedorňáková.


Vranovskí poslanci odvolali bývalého náčelníka MsP ešte v septembri 2016 pre napäté vzťahy v jej radoch. Povereným vedením tejto inštitúcie bol preto jej dovtedajší zástupca Peter Čečko, ktorý zastáva túto funkciu doteraz. Primátor Ján Ragan avizoval proces výberu nového náčelníka ešte v minulom roku, stalo sa tak až teraz. Uchádzač musí splniť podľa hovorkyne viaceré požiadavky. Musí mať okrem iného minimálne úplné stredné vzdelanie alebo úplné stredné odborné vzdelanie. Osoba musí byť staršia ako 21 rokov a bezúhonná, tiež spôsobilá na právne úkony v plnom rozsahu. Dôležitý je tiež jej zdravotný stav, ale aj odborná spôsobilosť podľa zákona o obecnej polícii. Podmienkou je tiež prax v riadiacej funkcii najmenej päť rokov či zbrojný a vodičský preukaz skupiny B.       

Pri termíne podania prihlášky je podľa Fedorňákovej rozhodujúci dátum jej doručenia, nie podania na pošte. Vybraným uchádzačom oznámi komisia termín výberového konania najmenej päť dní pred jeho uskutočnením. Bližšie informácie nájdu záujemcovia na oficiálnej webovej stránke mesta.       

Mestská polícia vo Vranove nad Topľou má v súčasnosti 11 príslušníkov a povereného náčelníka, ako aj osem členov miestnych občianskych poriadkových služieb.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.03.2016
Mesto Nitra zrekonštruuje budovy za milióny eur. Vezme si na to úver
Nitrianska radnica si vezme úver, z ktorého chce zrekonštruovať budovy Základnej školy (ZŠ) Tulipánová, ZŠ Kniežaťa Pribinu, Materskú školu Belopotockého a objekt, v ktorom sídli mestská polícia.
viac
02.09.2016
Mestská polícia v Partizánskom bude pomáhať obyvateľom pri kúpe áut
Pomáhať obyvateľom pri kúpe motorových vozidiel, prostredníctvom vyhľadania údajov o ich majiteľoch, bude Mestská polícia (MsP) v Partizánskom. Jej príslušníci môžu potenciálnych kupcov takto upozorniť, že automobil nie je na polícii prihlásený a kupovať by ho nemali.
viac
31.08.2017
V uliciach Trebišova kontrolujú už aj cyklohliadky
Mestská polícia v Trebišove využíva od druhej polovice augusta dva nové služobné bicykle, ktoré dopĺňajú doterajšie pešie a motorizované hliadky. Zavedenie cyklohliadok je v Trebišove novinkou, ktorou chce mestská polícia monitorovať širšie územie.
viac
08.09.2017
Hliadky mestskej polície v blízkosti škôl dohliadajú na bezpečnú premávku
Mesto Žilina v blízkosti školských zariadení posilnilo policajné hliadky, aby dohliadli a zabezpečili plynulosť cestnej premávky, ktorá býva najmä v ranných a poobedných hodinách zhustená.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.66 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.58 %