Nedeľa 21.10.2018
Dnes má meniny 
Uršuľa
10°C Bratislava
18.08.2016 01:00

Mesto chce v rámci cezhraničného projektu opraviť vojnové cintoríny


Snímka zdroj: (kvhbeskydy.sk).


Mesto Medzilaborce chce v rámci cezhraničného projektu Poľsko-slovenské potulky za kultúrou, ktorého vedúcim partnerom je mesto Zagorz, zrealizovať rekonštrukciu troch cintorínov z prvej svetovej vojny.


„Cieľom projektu na oboch stranách je zlepšenie turisticko-kultúrneho potenciálu miest,“ uviedol primátor mesta Vladislav Višňovský.       

Okrem opravy cintorínov plánuje samospráva vylepšiť základnú infraštruktúru. „Ide hlavne o vytvorenie parkovísk a opravu chodníkov,“ vysvetlil primátor. Mesto Zagorz má podľa jeho slov v pláne zrekonštruovať priestory svojho starého kláštora, ktorý je podobný tomu v Krásnom Brode neďaleko Medzilaboriec. Investície sú vyčlenené aj na propagáciu. Vzniknúť by mali brožúry, náučný chodník, ale aj informačné tabule.      

V utorok 16. augusta sa odovzdával projekt v Krakove. „Do konca roka bude v schvaľovacom procese, s prácami by sme mohli začať v budúcom roku,“ vysvetlil primátor.      

Celkový rozpočet projektu by nemal presiahnuť 500 000 eur. Poslanci Mestského zastupiteľstva v Medzilaborciach odsúhlasili päťpercentné spolufinancovanie realizovaného projektu vo výške maximálne 25 000 eur.       

Výzva na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok na podporu ochrany a rozvoja prírodného a kultúrneho dedičstva bola vyhlásená v rámci Operačného programu Interreg V-A Poľsko-Slovensko.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.07.2016
V rámci cezhraničného projektu s Ukrajinou obnovia lesopark
Projekt Lesy pre spoločnosť – lesy bez bariér (FORSOC) prinesie Košičanom vynovený lesopark. Slovensko-ukrajinský projekt zastrešuje Národné lesnícke centrum vo Zvolene. Mestské lesy Košice sú jedným z partnerov.
viac
21.08.2016
Prioritou obce je rekonštrukcia miestnych komunikácií
Obyvateľov dolnooravskej obce Párnica by najviac potešili zrekonštruované miestne komunikácie. Podľa starostky Milady Antalovej potrebujú na obnovu povrchu existujúcich ciest v dĺžke približne štyroch kilometrov takmer 900 000 eur.
viac
02.03.2017
Eurofondy oživia ďalšiu časť bohatej histórie župy
V rámci programu európskych projektov slovensko-poľskej spolupráce schválil monitorovací výbor INTERREG štyri podané žiadosti Žilinského samosprávneho kraja.
viac
19.01.2018
Centrum Prešova zdobí nová atrakcia - jeho historický 3D model
Prešov má novú turistickú atrakciu – centrum mesta zdobí od štvrtka 18. januára jeho historický 3D model. Bronzový model stvárňuje historickú podobu jadra Prešova z 18. storočia.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.23 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.66 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.12 %