Pondelok 16.07.2018
Dnes má meniny 
Drahomír, Rút
18°C Bratislava
02.10.2017 07:50

Logo KOŠICE EYOF 2021 predstavené po prvýkrát verejnosti


Logo na budove košického magistrátu. Snímka zdroj: (kosice.sk).


Košice sa začali v tomto roku v spolupráci so Slovenským olympijským výborom pripravovať na zorganizovanie letného Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF) 2021, ktorý sa uskutoční na Slovensku po prvýkrát. Súčasťou príprav bola aj tvorba loga podujatia.


Mesto Košice vyhlásilo súťaž, do ktorej sa prihlásilo 7 uchádzačov s 18-timi návrhmi. Do najužšieho výberu sa dostali dva z nich. Zhotoviteľom víťazného návrhu je košická agentúra Hi-Reklama. Po podpise zmluvy s víťazom súťaže o používaní nového loga KOŠICE EYOF 2021 a odobrení loga Európskym olympijským výborom ho 29.  septembra 2017 mesto Košice predstavilo verejnosti – umiestnením veľkoplošného banneru s rozmermi 10x10,20 m na čelnej stene budovy Magistrátu mesta Košice.

Nové logo nahrádza na tomto mieste logo úspešného projektu Košice – Európske mesto športu 2016. „Tak ako v logu Košice – Európske mesto športu 2016 dominuje silueta bežca, aj v novom logu KOŠICE EYOF 2021 je dominantným grafickým prvkom bežec, inšpirovaný známou Sochou maratónca v Košiciach. Beh je najrozšírenejším športom a základom väčšiny športových disciplín, košický maratónec je zasa symbolom najúspešnejšieho športového podujatia v našom meste a najstaršieho maratónskeho behu v Európe – Medzinárodného maratónu mieru, ktorý v tomto roku s rekordnou účasťou a s venovaním jednému z najlepších bežcov všetkých čias Emilovi Zátopkovi, napíše svoju 94. kapitolu. Verím, že nové logo sa bude Košičanom a návštevníkom mesta páčiť," hovorí primátor mesta Košice Richard Raši.

 

 

V dňoch 24. 7. – 1. 8. 2021 bude v Košiciach súťažiť v desiatich športoch (atletika, basketbal, cyklistika, gymnastika, hádzaná, džudo, plávanie, tenis, triatlon a volejbal) takmer 4 000 mladých športovcov na podujatí rangu majstrovstiev Európy juniorov. Už dnes je zrejmé, že najväčšou výhodou Košíc ako usporiadateľského mesta, budú krátke dopravné vzdialenosti, vďaka kompaktnosti športovej a ubytovacej infraštruktúry.

Autor: (Monika POČÁTKOVÁ)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.10.2016
V roku 2021 zorganizuje mesto Európsky olympijský festival mládeže
Košice sa oficiálne stali dejiskom letnej verzie Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF) v roku 2021.
viac
10.04.2017
V Barci vyrástol moderný športový stánok
Jednou z priorít napĺňania titulu Košice - Európske mesto športu 2016 bolo budovanie moderných športových zariadení. V tejto aktivite Košice úspešne pokračujú aj v tomto roku.
viac
02.05.2017
V jedálničku našich detí by mali pribudnúť ryby a strukoviny
Myslí si to olympijský víťaz v chôdzi Matej Tóth, ktorý sa stal tvárou projektu o zdravom životnom štýle "Hravo ži zdravo". Už po šiestykrát mapoval životný štýl piatakov základných škôl po celom Slovensku. Najúspešnejších účastníkov čakal Matej Tóth vo Vysokých Tatrách s tréningovým prekvapením.
viac
11.05.2017
Preplávame z Petržalky do Paríža?
Už v sobotu, 13. mája, o 8. hodine ráno odštartuje starosta Vladimír Bajan v petržalskej plavárni na Tupolevovej ulici historicky prvý plavecký maratón, ako súčasť 20. výročia Dní Petržalky.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.29 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.37 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.34 %