Štvrtok 23.05.2019
Dnes má meniny 
Želmíra
°C
17.09.2018 05:00

Levickí seniori súťažili na olympiáde


Snímka zdroj: (levice.sk).


V utorok 11. septembra 2018 sa v priestoroch mestského športového areálu stretli všetci aktívni seniori z mesta, aby si spoločne zmerali sily na 3. ročníku Športovej olympiády seniorov.


Podujatie organizuje mesto Levice v spolupráci s Dennými centrami. Prihlásiť sa mohli nielen seniori, ktorí sú členmi  štyroch denných centier v meste, ale každý dôchodca, ktorý mal chuť zmerať si fyzické schopnosti či porovnať kondíciu s rovesníkmi.

Vyše 80 účastníkov strávilo príjemné dopoludnie nielen aktívnym pohybom, ale predovšetkým v dobrej nálade. Seniori nastúpili v dobrej kondícii a nerobili im problém disciplíny ako  beh na 50 m, štafetový beh 3x50 m, kop loptou do bránky, hod loptičkou do diaľky, hod loptičkou na cieľ,  petang či  plávanie na 25 m. O tom, že športovať sa dá v každom veku, svedčí aj účasť 89 ročnej pani Valiky, ktorá sa aktívne zapojila do súťaženia.

K úspešnému priebehu podujatia prispelo určite aj príjemné počasie a zavŕšenie športového dopoludnia pri chutnom obede.

Autor: (msú)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.10.2017
Víťazstvo si zo župnej olympiády odniesli dúbravskí seniori
Seniori z bratislavskej župy sa počas posledného septembrového víkendu stretli v Domove sociálnych služieb a rehabilitačnom stredisku ROSA na Patrónke v Bratislave. Dôvodom bol už siedmy ročník Župnej olympiády seniorov 2017.
viac
26.01.2018
Ružinov v sobotu rozvoňajú zabíjačkové špeciality
Mestská časť Bratislava-Ružinov a Cultus Ružinov pripravili pre všetkých milovníkov mäsa tradičné Ružinovské zabíjačkové slávnosti. V sobotu 27. januára od 9.30 v Parku Andreja Hlinku opäť ožijú zvyky, ktoré budú pripomínať tradície výroby zabíjačkových pochúťok.
viac
13.06.2018
Seniori a zdravotne znevýhodnení si zmerali svoje sily
Seniori a zdravotne znevýhodnení ľudia si zmerali svoje sily v rámci podujatia Šport bez bariér, ktoré sa uskutočnilo v pondelok v Košiciach. Pripravila ho Rada seniorov mesta Košice v spolupráci s mestom a mestskou časťou Košice - Juh.
viac
17.09.2018
V Trebišove ukončili leto oslavami DNÍ MESTA
Najväčšie mestské slávnosti sa konajú každoročne koncom leta. Aj v roku 2018 vyvrcholilo Kultúrne leto DŇAMI MESTA Trebišov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.05 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.22 %