Utorok 20.08.2019
Dnes má meniny 
Anabela, Liliana
°C
17.09.2018 02:31

V Trebišove ukončili leto oslavami DNÍ MESTA


Snímka zdroj: (msú).


Najväčšie mestské slávnosti sa konajú každoročne koncom leta. Aj v roku 2018 vyvrcholilo Kultúrne leto DŇAMI MESTA Trebišov.


Počas celého jedného augustového týždňa prebiehali na území mesta sprievodné podujatia, ktoré oslovili Trebišovčanov rôznych vekových kategórií. Posledný augustový víkend si obyvatelia mesta a jeho návštevníci oddýchli v areáli mestského parku, v ktorom bol pre nich pripravený pestrý program. Tradičná Súťaž vo varení guláša oslovila v aktuálnom roku 22 tímov, z ktorých odborníci z gastronomickej oblasti vybrali a ocenili tri družstvá s najchutnejším gulášom.

Počas DNÍ MESTA Trebišov prebiehali v parku súbežne s hlavným programom aj sprievodné a zážitkové aktivity určené pre všetkých návštevníkov podujatia. Mesto sprístupnilo Mauzóleum grófa Júliusa Andrássyho, členovia Michalovského spolku šermiarskeho prezentovali streľbu z lukov a kuše na slamené terče a ponúkli degustáciu jedál stredovekej kuchyne. Milovníkov histórie potešili ukážkami dobových zbraní a šermu dlhým mečom v dobových odevoch z 15. storočia. Prázdninujúce deti zaujala Detská farma Mestského hospodárskeho strediska a mnohé z nich sa zapojili do hľadania pokladu Andrássyovcov. Nielen deti, ale i dospelí pozorovali prácu sokoliara a domov sa vrátili aj so zážitkom z člnkovania v rybníku. Záujem detí o kreatívnu činnosť sa prejavil v tvorivých dielňach, no veľmi žiadané bolo tiež jazdenie na koníkoch. Divadlo Portál odohralo na ostrovčeku v parku divadelné predstavenie Perníková chalúpka.

V čase konania slávností mesta členovia Okresného výboru Slovenského zväzu záhradkárov v Trebišove s podporou mesta Trebišov pripravili už 2. ročník Výstavy ovocia, zeleniny a kvetov, ktorú si záujemcovia mohli pozrieť v budove Správy parku (bývalej športovej hale). Vystavovatelia odprezentovali pre širokú verejnosť 392 ks rôznych výpestkov svojej celoročnej záhradkárskej činnosti.

Tohtoročné DNI MESTA priniesli ocenenia viacerým talentovaným žiakom, mladým reprezentantom mesta, ktorí uspeli v školskom roku 2017/2018 v rôznych individuálnych a kolektívnych súťažiach. Mimoriadne ocenenie udelil primátor mesta PhDr. Marek Čižmár žiakovi Samuelovi Demkovi za záchranu ľudského života.

Hlavný program najväčšieho letného podujatia bol sústredený na pódiu v amfiteátri mestského parku, na ktorom sa predstavili hudobné kolektívy a známe slovenské kapely. Účastníci podujatia sa zabavili na koncertoch skupín: TV – Rock či Lady Colors, S hudbou vesmírnou, Gladiátor a Hex.

Priaznivcov ľudovej hudby a tanca potešil folklórny súbor ROZMARIJA z Prešova a populárni KANDRÁČOVCI.

Autor: (Martina MIŠTANIČOVÁ, hovorkyňa mesta)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.08.2016
Stred augusta sa vo Fiľakove ponesie v znamení osláv
Samospráva spolu s ďalšími organizátormi pripravila už XXVI. ročník obľúbených Palóckych dní a Dní mesta Fiľakovo.
viac
02.03.2017
Oslavy 70. výročia vzniku mesta Vysoké Tatry budú trvať celý rok
V priebehu tohto roka si budú pod tatranskými končiarmi pripomínať 70. výročie vzniku jednotného samosprávneho celku, ktorý dal dovtedy satelitným osadám podhorských obcí možnosť spoločného vývoja.
viac
16.05.2017
XXIII. ročník Staromestských slávností má pripravený pestrý program
Už budúci týždeň sa mesto Žilina a jeho obyvatelia dočkajú XXIII. ročníka Staromestských slávností.
viac
05.04.2019
Deň učiteľov 2019 v Trebišove
Mesto Trebišov usporiadalo v divadelnej sále Mestského kultúrneho strediska v Trebišove slávnostné stretnutie pri príležitosti osláv DŇA UČITEĽOV.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.34 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.74 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.91 %