Streda 20.02.2019
Dnes má meniny 
Lívia
9°C Bratislava
13.03.2018 11:50

Komárňanskí zdravotníci pripravujú sobotňajší odber krvi


Ilustračná snímka


Hematologicko-transfúzne oddelenie Všeobecnej nemocnice Komárno, prevádzkovanej neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadenej skupinou AGEL, pozýva verejnosť na sobotňajšie darovanie krvi v priestoroch nemocničného oddelenia od 7:30 hod. do 11:00 hod.


Mimoriadny odber krvi je naplánovaný na 17. marca 2018. Tým, ktorí sa rozhodnú podeliť o životne nevyhnutnú tekutinu, patrí sobota. Darovanie krvi je v súčasnosti najjednoduchší spôsob, ako si môžete skontrolovať zdravotný stav a urobiť dobrý skutok. Každý, kto príde, získa kompletné vyšetrenie krvi, ktoré je veľmi podobné ročnej preventívnej prehliadke. Ak pri ňom lekári zistia, že má človek nejaký zdravotný problém, hneď to s ním komunikujú.

 „Radi privítame všetkých, ktorým záleží na pomoci iným. Náhradu krvi sa doteraz nepodarilo vyrobiť a tak unikátnym zdrojom ostáva človek. Za posledných 5 rokov evidujeme stúpajúci počet darcov na našom oddelení. Pripisujeme to osvete, zvýšenému počtu mobilných výjazdov a upraveniu odberových hodín. K dobrovoľnému darcovstvu chceme priviesť ľudí aj na sobotňajšej akcii,“ uviedla primárka hematologicko-transfúzneho oddelenia MUDr. Enikő Radi.

 Darcom krvi sa môže stať každý zdravý človek vo veku od 18 do 65 rokov vážiaci viac ako 50 kg. Deň pred odberom by mal darca veľa piť, nejesť mastné jedlá, nepiť alkohol a ráno by si mal dať ľahké raňajky. Vhodnosť darcu posúdi lekár priamo na mieste.

Autor: Mgr. Alžbeta Sivá, tlačová hovorkyňa AGEL SK, a.s.


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.04.2016
Pozvánka na jubilejné 25. Komárňanské dni, ktoré sa konajú 26. apríla - 1. mája
Komárno je mesto, ktoré sa rozprestiera na oboch brehoch Dunaja na území dvoch štátov - to je motto tohoročného jubilejného jarného festivalu 25. ročníka Komárňanských dní.
viac
09.12.2016
Klub futbalových fanúšikov obdaroval detské oddelenie komárňanskej nemocnice
Futbaloví fanúšikovia z klubu „FELVIDÉKEN ÉLŐ FRADISKTÁK“ obdarovali 8. decembra 2016 detské oddelenie Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi spoločnosť AGEL SK.
viac
27.04.2017
Podhradská kvapka krvi bude mať v meste premiéru
V meste Spišské Podhradie, ktoré sa nachádza priamo pod Spišským hradom, sa v piatok 28. apríla po prvý raz uskutoční odber krvi pod názvom Podhradská kvapka krvi.
viac
25.01.2018
Pokračuje obnova strechy kasárenskej budovy
V nadchádzajúcom jedenapolročnom období môže Komárno počítať s finančnou pomocou vo výške viac ako pol milióna eur na pokračovanie opravy strechy kasárenskej budovy v Pevnosti.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.94 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.80 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.25 %