Utorok 22.01.2019
Dnes má meniny 
Zora
-5°C Bratislava
28.11.2017 08:00

Hlavné mesto má prvý betónový skatepark


Nový skatepark vyhovuje podľa Teodora Kuhna, podpredsedu Asociácie skateboardingu, ako začiatočníkom, tak pokročilým a je zároveň bezpečný. Snímka zdroj: (tasr).


Hlavné mesto má po šiestich rokoch snáh dobrovoľníkov prvý betónový skatepark. Nachádza sa v areáli Spojenej školy Svätej rodiny na Gercenovej ulici v bratislavskej Petržalke a od nedele je pre verejnosť oficiálne otvorený.


"V Bratislave sa jedná o prvý skatepark vôbec. To, čo sa tu doteraz nazývalo skateparkami, bolo prinajlepšom ich paródiou, nevyhovujúcou z profesionálneho ani bezpečnostného hľadiska," uviedol Teodor Kuhn, podpredseda Asociácie skateboardingu (AS) SR.

Určený je širokej verejnosti bez akéhokoľvek obmedzenia. Z technických príčin však nemajú prístup bicykle BMX, ktoré by svojou ťažkou konštrukciou mohli podľa Kuhna ničiť betónové povrchy a prekážky. Nový skatepark by mal byť zatiaľ prístupný každý deň po vyučovaní na škole a počas víkendov.       

Vybudovanie športoviska stálo 8000 eur. Z tejto sumy vyzbierali 3000 eur dobrovoľníci z celého Slovenska, ktorí sa zároveň na budovaní športoviska svojpomocne sedem mesiacov podieľali. Zvyšných 5000 eur dal Bratislavský samosprávny kraj (BSK). Ten podľa hovorkyne Lucie Forman podporuje všetky aktivity, ktoré pomáhajú žiakom, študentom, mladým ľuďom, ale aj širokej verejnosti viac športovať a najmä mať na to zázemie. "Preto je dôležité podporovať vznik takýchto športovísk, areálov a parkov pre deti a mládež, nakoľko ich je stále nedostatok, a to aj prostredníctvom Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy," podotkla Forman.       

Od jari budúceho roka sú v pláne súťaže, exhibície profesionálov, škola skateboardingu pre deti či rôzne výstavy. Taktiež sa plánuje zhotovenie sedenia či vytvorenie miesta s mestskou zeleňou na oddych.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.01.2017
V bratislavskom kraji vyrastie unikátny rodinný park
Nový rodinný park v atraktívnej lokalite, ktorý bude mať zábavno-vzdelávací či oddychovo-rekreačný charakter, bude klásť dôraz na životné prostredie či ekológiu a určený bude predovšetkým pre rodiny s deťmi a mládež.
viac
11.04.2017
Budova bývalej škôlky je nebezpečná
Zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja dnes na mimoriadnom brífingu reagovali na nepravdivé informácie, ktoré zazneli na tlačovej konferencii župných poslancov Rudolfa Kusého a Eduarda Demela ohľadom predaja budovy materskej školy na Znievskej ulici č. 4 v MČ Bratislava – Petržalka.
viac
13.06.2017
Pre mládež vzniknú ďalšie nové športoviská
Bratislavská regionálna dotačná schéma podporila v minulom roku množstvo projektov a inak tomu nebolo ani tento rok, kedy sa o finančnú podporu prihlásilo veľa zaujímavých projektov, či už na podporu turizmu, rozvoja vidieka, kultúry alebo mládeže a športu.
viac
20.07.2017
Súťaž na vybudovanie Family parku v Bratislave je spustená
Unikátny projekt Family parku naberá reálne kontúry. Záujemcovia o tridsaťročný prenájom a prevádzku „Family parku“ na rozlohe deviatich hektárov majú možnosť predkladať svoje ponuky do 7. septembra.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.66 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.58 %